Bu gösteri kaçmaz

.

Bu gösteri kaçmaz
banner206
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünde, kentin şanına yakışır bir etkinlik düzenleyerek, Türk Yıldızları Gösteri ekibini konuk edecek.
11 Nisan Şanlıurfa’nın Kurtuluşu münasebetiyle 3 gün boyunca çeşitli programlar düzenleyecek olan Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı veriyor. Etkinliklerin ikinci günü, 10 Nisan Pazar saat 09.00’da 11 Nisan Koşusu ile devam edecek. 11 Kilometrelik ödüllü 11 Nisan Koşusu tarihi mekanlarda start alacak. 10 Kategoride düzenlenecek olan 11 Km’lik ödüllü koşu; Hasan Paşa Camii önünde başlayarak Haşimiye Meydanı, Yıldız Meydanı, Kara Meydanı, Divan Yolu, Sarayönü, Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Uçaksavar Kavşağı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, Çevre Yolu Kavşağından dönüş, Abidiye kavşağı, Rabia Meydanı, Millet Hanı, Mezarlığa dönüş, Lekler caddesi güzergahından devam ederken, Balıklıgöl girişinde son bulunacak.
TÜRK YILDIZLARI GÖSTERİSİ İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM
11 Kilometrelik, 11 Nisan Koşusunun ardından saat 13.00’de Eyyübiye İlçesinde bulunan Eski Havaalanı’nda Türk Yıldızları Gösteri Uçuşu yapacak. İlk kez Şanlıurfa’da gösteri yapacak olan Türk Yıldızlarını tüm Şanlıurfalıların izlemesi için Büyükşehir Belediyesi Toplama Merkezlerinden Eski Hava Alanına ücretsiz servis kaldıracak. Gösteriyi izlemek isteyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinin Toplama Merkezinden ücretsiz olarak otobüslerle Eski Havaalanında gösterilerin yapılacağı alana taşınacak. 2. gün etkinlikleri kapsamında Saat 17.00’de Rabia Meydanında Türkiye’nin 7 bölgesinden gelen Halk Oyunları Ekipleri gösterilerini vatandaşların beğenisine sunacak. Yine saat 17.00’da Balıklıgöl Platosunda da Mehteran Takımı gösterisini yapacak. 10 Nisan Pazar günü etkinleri ’Urfa’nın Değerleri, Vefa Buluşmaları’ düzenlenecek. Her yıl 11 Nisan etkinliklerinde yapılması planlanan ve bu yıl ilki Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Vefa Buluşmalarıyla etkinliklerin ikinci günü tamamlanacak.
Üç gün sürecek 11 Nisan Kurtuluş Günü etkinliklerine tüm vatandaşları davet eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ecdadın kazandığı şanlı zaferin yıl dönümünde tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vereceklerini ve tüm ilçeleriyle, tüm Şanlıurfa’nın hep birlikte ev sahipliği yapacağını söyled
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142