Helikopter kazası ile ilgili net açıklama geldi

.

Helikopter kazası ile ilgili net açıklama geldi
banner206
 Giresun Alucra ve Gümüşhane Karaağaç Jandarma Karakollarındaki askeri personeli ve ailelerini ziyaret eden askeri personel, askeri personel eşleri ve çocuklarını taşıyan Sikorsky tipi helikopteri, Giresun'un Alucra ilçesi Tohumluk Köyü yaylasında saat 17.15 sularında düştü.
Helikopterin düşmesinin ardından, ölü ve yaralı sayısına ilişkin çeşitli bilgiler geldi. Ancak en net bilgi TSK tarafından açıklandı. Helikopterde bulunan asker, asker eşi ve çocuklarından 7 kişi şehit olurken 8 kişi de yaralandı.

İşte TSK'nın o açıklaması:

"05 Temmuz 2016 Salı günü, zor şartlarda görev yapmakta olan karakol personeli ve aileleri ile bayramlaşmak ve onlarla birlikte olmak maksadıyla, Giresun-Alucra ve Gümüşhane-Kozağaç Jandarma Karakollarını ziyareti müteakip, Giresun'a dönerken saat 17.15 sularında bir adet Sikorsky helikopteri, Giresun-Alucra ilçesi Tohumluk Köyü mülki sınırları içerisinde henüz tespit edilemeyen bir nedenle düşmüştür."

"7 ŞEHİT 8 YARALI"

"Söz konusu elim olay neticesinde; saat 22.00 itibariyle helikopterde bulunan silah arkadaşlarımız ile eşleri ve çocuklarından yedi kişi maalesef hayatını kaybetmiş, yaralanan sekiz kişi ise derhal bölgedeki hastanelere sevk edilmişlerdir."

"BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ"

"Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda hayatını kaybeden personelimiz ve aile fertlerine Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142