Bolu dağını aşamadık

Efendim merhabalar.

Geçtiğimiz hafta sonu Bolu deplasmanında Şanlıurfaspor rakibine 4-2 mağlup olarak taraftarlarına bayram sevincini kısa yaşattı. Eee tabii takım şehre mağlup dönünce, herkes takıma yerli yersiz eleştiri oklarını fırlatmaya başladı.

Rakibine ilk dakikalarda yediği iki golü ikinci yarıda ancak dengeleyebilen, Şanlıurfaspor, futbol kamuoyunda ben spor yazarıyım, ben futbol eleştirmeniyim diyenlerin tamamına yakını Boluspor’un 3. Golünde ofsayt olduğunu atlarlarken,bu kardeşiniz pozisyonun ofsayt olduğunu iddia etti ve eski hakem Ekrem Gerginci kardeşimde defalarca pozisyonu inceledi ve aynı kararı verdi.

Eleştirenler ne diyorlar,Veli, Onur defansta hata yaptılar. Olabilir,hata yapabilirler,Bolu maçında konsantrasyonları dağılmış olabilir.Şimdi biz kalkıp defalarca tekmeye kafa koyan Veli ve Onur’un performansı bir maçla mı değerlendirelim.Doğru değil,hem de hiç değil.

Eleştirenler ne diyorlar,Hüseyin Dağ Şanlıurfaspor için doğru isim değil. Peki sizin aklınızda fikrinizde hangi isim var Şanlıurfaspor teknik direktörlüğü için. Hüseyin Dağ’ı eleştirenler, sizin aklınızdaki isimlerden gerek tecrübe, gerekse futbol bilgisi açısından Dağ’ın ne eksiği var? Tek suçu Dağ’ın Şanlıurfalı olması. Bu açıdan bu eleştirilerinde haklı ve doğru olduğunu tartışırım.

Hüseyin Dağ göreve geldiğinde hangi teknik direktör Şanlıurfa’ya gelmeyi kabul ederdi? Gelse bile size nasıl bir fatura çıkarırdı biliyormusunuz? Adını daha önce hiç duymadığımız Ömer Can Göksu ‘ya bile haftalarca sabreden bu şehir,ikinci maçında Dağ’ı eleştiri masasına yatırıyorsa, haksızlık yapıyordur.

Ben iddia ediyorum,eğer Hüseyin Dağ Bolu deplasmanına 1 puan için gitseydi, 1 puanla dönerdi.Ama Dağ doğru olanı yaptı 3 puan için sahaya golü arayan ,golü isteyen bir kadro ile çıktı.Yani 1 puan değil 3 puan aradı o maçta.

Hüseyin Dağ’a sorun beni tanımaz, etmez. Bende Dağ’la hayatımda bir defa konuştum, o da Murat Şahin kardeşim vasıtasıyla. Yani şimdi kalkıp Dağ’ı neden savunuyorsun diye sormayın. Dağ’ı eleştirmek için ona bir süre verelim, sabredelim. Sonra ben dahil yanlış yaparsa eleştirelim.

Pazar günü saat 14.00 te Denizli maçında 11 sarı yeşilli futbolcu sahaya çıkacaklar. Hangi futbolcular. Pazar gününden beri acımasızca eleştirdiğimiz o futbolcular değilmi.

Bolu maçı geride kaldı.o maçtan çıkarılacak dersleri futbolcular da, teknik heyette, yönetim de almışlardır.

Biz spor kamuoyu, ilk mağlup olduğu maçta teknik direktörü harcarsak, futbolcuları harcarsak, kim takımı yönetir, kim oynar bu takımda.

Eleştirenler ne diyor  defansta hata yaptı,kabul maçta 85. Dakikada yenik duruma geliyorsun ve son dakikada artık moralin düşmüş oyundan kopmuş bir halde pozisyon hatası yapabilirsin.

Hani ne diyorduk, hep destek tam destek.eee şimdi destek olma zamanı. Hatalar yok mu? Var. Elbet dersler alınacak hatalardan. Ama Şanlıurfaspor b ir tane, tek. Başka Şanlıurfaspor yok.

Destek olmak demek,hataların üstünü öretelim,görmezden gelelim demek değildir..Hataları yapıcı eleştirilerle çözmeye yardım etmek demektir.

Denizli maçında sen yoksan eğer biz bir kişi eksik olacağız tribünde.

Bu takımın en kısa zamanda hakettiği yere gelebilmesi için birlik beraberliğe ihtiyacımız var.

 Görüşmek üzere.

mustafagumus63@gmail.com

YORUM EKLE

banner195

banner142