Çiftçi çok sert konuştu...

Çiftçi çok sert konuştu...

NARLIDERE VİYADÜK VE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Şanlıurfa trafiğini rahatlamak amacıyla Şanlıurfa-Diyarbakır yolunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 30 Milyona mal olan 3 katlı Narlıdere Viyadük ve Köprülü kavşağı gerçekleştirilen resmi törenle hizmete sunuldu. İl emniyet Müdürü Veysel Tipioglu, Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ,ŞUTSO Başkanı Halil Peltek ,ve Meclis üyeleri ile Belediye Bürokratlarının katılımıyla köprülü kavşak açıldı.

Şanlıurfa trafiğini rahatlatmak amacıyla çelik köprüler, bulvarlar ve yol genişletme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesinin birbirine bağlayan Yeşiloğlu Bulvarına geçiş sağlayan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarı'nı birbirine bağlayacak olan Narlıdere Köprülü Kavşağını törenle hizmete açtı.

ÇİFTÇİ, “ŞANLIURFA TRAFİĞİNİ RAHATLAMAK ADINA BÜYÜK PROJELERE İMZA ATTIK”

Karaköprü yakasını bir birine bağlayan ve bölgede trafiğin rahatlamasını sağlayacak olan Köprülü Kavşağın açılışını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa ulaşımına altın çağını yaşattıklarını belirtti. Burada açılış konuşması yapan Başkan Nihat Çiftçi, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol medeniyettir sözünden hareket ederek çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Şehrimiz artık kırsaldan göç alan ve ekonomik seviyesi yükseldiği için her yıl trafik anlamında piyasaya yeni araçlar girerek neredeyse ev başına 2-3 aracın olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Bu kadar araç sayısı fazla olan bir şehirde trafiği yönetmek ve kesintisiz bir ulaşım sağlamak için tüm bulvarların bir birine erişimini sağlamak kolay bir yönetim değildir. Büyükşehir Belediyemizin kadroları Şanlıurfa’da yapılan projelerin sahibidir. 10 yıllık Belediye Başkanlığı sürecimde Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile çok iyi ilişkiler içerisindeyiz. Şanlıurfa’da çevre yollarının tamamlanması gerekiyor diyorduk. Aynı şekilde iç çevre yollarının bir birine bağlanması ve trafiğin rahat bir şekilde nefes alabilmesi için el birliği ile çalışarak elimizde tüm imkânları kullandık. İlk olarak başlattığımız 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi dediğimiz iki köprülü kavşakla başlayıp sonra Karayolları Genel Müdürlüğümüzün ihalesini gerçekleştirdiği 8 yöne dönebileceğiniz Karaköprü Çevik Kuvvet köprülü kavşağı yapılıyor. Sonrada Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından şuanda açılışını gerçekleştireceğimiz Narlıdere Köprülü Kavşağını yapıyoruz. Aynı şekilde Sırrın Köprülü Kavşağımız bu dönemde hizmete alındı. Yine Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından Karakoyun Köprülü Kavşağımızın yapımı devam ediyor. İnşallah kısa bir süre içerisinde tamamlanarak bu kavşağımız Şanlıurfalı hemşehrilerimizin huzuruna sunulacak. Bu çalışmalar esnasında Şanlıurfalı kardeşlerimiz sorunlar yaşadı ama gelişim böyle bir şeydir. Eğer siz korkar ve kimsenin cesaret edemediği çalışmaları yapmazsanız hiçbir zaman bu şehri geliştiremezsiniz”

“22 BULVAR YAPARAK ŞANLIURFAYA KAZANDIRDIK”

3,5 yıl gibi kısa bir sürede 25,35 ve 50 metre olmak üzere 22 Bulvar yaparak Şanlıurfa’ya kazandırdıklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, “GAP’ın başkentiyiz ve bu şehrimiz Türkiye Cumhuriyeti için önemli ve hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın çok önemsediği bir şehir. Şanlıurfa Bereketli toprakları ile zenginleşecek ve gelişecek. Bizlerde büyüyen ve gelişen şehrimize sorun bırakmamız ve hep ileriye taşımamız lazım. Gerekirse Dağı da yaracağız, Köprülü Kavşak gerekiyorsa yapacağız. Karaköprü Nihat Çiftçi döneminde Kuzey yönünde ormana yetişmişken hemen yan taraftaki yapılaşmaya uygun imara açılmış olan Dağ eteği bölgesi yapılamadı. Şehir bunu sorgularsa cevabı var iki tane köprü yapılacaktı. Bunu öngören yönetimimiz teknik arkadaşlarımız ile birlikte orayı yaptık ve hizmete açtık. Bulvarlarımız bir birine bağlandığında şehrimiz daha güzel yerlere gidecek. Bu işler çalışma ile oluyor, memleketimizi seviyorsak çok çalışıp üreteceğiz. Herkes görevini en iyi şekilde yaptığı zaman bu şehir el birliği ile gelişecek. Bu projelerin sahibi kadrolardır, el birliğidir. Şanlıurfalı firmalar önceden kırsal yolda sathi kaplama yaparken şimdi köprülü kavşaklar ve dev projeler yapıyor. Bunun sebebi bizlerin kendi öz kaynaklarını kullanmasıydı. Bizler bu şehri seviyorsak kendi evlatlarımıza kendi değerlerimize kendi insanımıza değer vermemiz lazım.

“ŞANLIURFA’NIN SORUNLARINI TARİHE KARIŞTIRDIK” Bu dönemde çok büyük projelere imza atıldı diyen Başkan Nihat Çiftçi, “Çalışmaktan kendimizi ifade etmek elimize geçmedi. 20 Bin kilometrekarelik alanda halkın umudu olarak tarihe karışmasını istediğiniz içme suyu, köprülü kavşak, asfalt yollar gibi temel konularla ilgilendik. Şehrini seven kadrolar olarak bunların tamamını bitirdik ve bazıları da şuanda inşaat aşamasında. Allah’ın izni ile bunlar ilerleyen dönemlerde bitecek ve Şanlıurfalıların hizmetine sunulacak. Hiçbir suretle tembellik yapmadık, çalışkan olarak dürüstçe hareket ettik. İnanıyoruz ki Şanlıurfalıların duası arkamızdadır inanıyoruz ki gelecek günlerde atılmış olan bu proje tohumları şehrimizde kendini gösterecektir. Şanlıurfa Bölgenin en güzel şehri olacaktır”

“PARTİMİZ İÇİN VERİLEN HER GÖREVDEN ALNIMIZIN AKILI İLE ÇIKTIK”

“31 Martta ülkemiz için büyük bir seçim yaşanacak 2001’de AK Parti ile başladığım bu yolculuk aynı şekilde devam ediyor. Partimiz için verilen her görevden anlımızın akı ile çıkarak gereğini yaptık. Şanlıurfa her zaman partisinin yanında oldu Allah’ın izni ile aynı şekilde 31 Martta yine partisinin yanında duracaktır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN
HAKAN - 2 yıl Önce

Bura acildimi simdi..sakamisin baskan yan yollara bak hele gel.de.gor kaldirim yok bisey yok asagilari gostersin resimler le..bitmis de acilista yapmis.teww 1 yil dedi 3 yil oldu

Fotoya bak. Resmen çiftçiyle dalga geçiyor ihaleciler
Fotoya bak. Resmen çiftçiyle dalga geçiyor ihaleciler - 2 yıl Önce

????????????????????

Selim
Selim - 2 yıl Önce

Her taraf toz duman kaldırımlar yıkı. Ağaçlar kesildi. Millet ters yönden gidiyor. Sırf seçime yetişsin diye açıldı aslında.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Kuzey batı çevre yolu
Bitmeyen yol Türkiye'de ilkdefa bitmeyen yol
Kaç yıl oldu

edessa
edessa - 2 yıl Önce

ya gerçek ne hizmetler hele hele trambüsü hiç kimse unutmayacak

adnan özt
adnan özt - 2 yıl Önce

helal olsun başkan

GERÇEKÇİ OL LÜTFEN BIRAK BU PLAKET İŞLERİNİ
GERÇEKÇİ OL LÜTFEN BIRAK BU PLAKET İŞLERİNİ - 2 yıl Önce

OTO GALERİCİLER İÇİNDE HA BU DEYİP DEYİP GEÇİŞTİRİYORSUN...

BOŞ VAATLER
BOŞ VAATLER @GERÇEKÇİ OL LÜTFEN BIRAK BU PLAKET İŞLERİNİ - 2 yıl Önce

EWET YILLARDIR HA BU YIL HA ÖNÜMÜZDEKİ YIL TAŞINACA DEDİ AMA KENDİ GİDECEK ALIM SATIM SİTESİ HALEN AYNI YERDE

YUSUF
YUSUF - 2 yıl Önce

SANA CAMUR ATANLAR BİRGÜN UTANACAKLAR


SIRADAKİ HABER

banner195

banner142