Gençlerden anlamlı çalışma

Gençlerden anlamlı çalışma
banner206
 Ak Gençlikten Örnek Olacak Farkındalık Hareketi
Ak Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle basın açıklaması yapıldı.
Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğe ilkokul öğrencileri de katılım sağladı.  Hayvanları korumak ve daha iyi şartlar altında yaşamalarını sağlamak için yüzlerini çeşitli hayvan figürleriyle boyayan öğrenciler sonrasında Bahçelievler semtinde ağabeyleri ve ablalarıyla birlikte kuş yuvalarını ağaçlara astı.
 Gerçekleştirilen etkinliğe İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü İlçe Gençlik Kolları teşkilat mensupları da katılım sağladı.
Basın Açıklamasında bulunan İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Mücahid Delioğlu; “Ak Parti Gençlik Kolları Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak bugün yeni bir farkındalık yaratmak için sizlere hitap ediyoruz. Hayvanların yaşam haklarını korumak, sahipsiz hayvanlara uygulanan şiddete dur demek için insani ve vicdanı boyutta tüm desteğimizle ve #HayvanlarıKorumAK  için Ak Gençlik sahada sloganımızla eş zamanlı günün sembolünü oluşturduğumuz minik kardeşlerimizin de desteğiyle buradayız.
Lütfen hep birlikte düşünelim insan eğlence adı altında kullanılan hayvanları görmeden yaşayamaz mı? Bir bütün olarak yaşadığımız bu sistemin parçası olan hayvanları korumak ve onların haklarını savunmanın önemini öncelikle kendimize ve tüm insanlığa olan saygımız gibi benimsememiz gerektiği bilincinde olmalıyız.
Hayvanların sığınağı devlettir. Hükümet olarak her zaman hayvan hakları ile ilgili en önemli adımları atıyor ve yasa kapsamında hayvanlara zalimce yapılan her muamelenin karşılığını en ağır şekilde cezalarla tanımlıyoruz.
Bu kapsamda biz gençler de; Hayvanlara her baktığımızda sadece hayvandan öte bir canlı görmeliyiz. Ülke olarak siyasetçisi, genci, yaşlısı, çocuğu, kadını, erkeği kim olursa olsun hayvanları korumak noktasında her bireyi duyarlı olmaya davet ediyoruz.
Her canlının yaşam hakkı kutsaldır ve Hiçbir hayvan kaderine terk edilemez. Bunun için üstümüze düşen takipçiliği sürdürecek ve her fırsatta yapılması gerekenleri duyuracağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142