Yeşildirek için stard verildi...

Yeşildirek için stard verildi...
banner206
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Yeşildirek Kentsel dönüşüm projesi istişare ve ön tanıtım toplantısı yapıldı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 1630 bağımsız bölümün yer aldığı Yeşildirek Mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi çalışması kapsamında istişare ve ön tanıtım toplantısı düzenlendi. GAPTEAM'da düzenlenen istişare ve ön tanıtım toplantısına: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Mahmut Kaçar, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, TOKİ Daire Başkanı Birol Konyalıoğlu, Yeşildirek Mahalle Muhtarı Ali Demir ve Mahalle sakinleri katıldı. TOKİ Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, katılımcılara Yeşildirek projesi hakkında bilgiler verdi. Konyalıoğlu, mahalle sakinlerinin merak ettiği soruları da yanıtladı.


BAŞKAN ÇİFTÇİ: "VATANDAŞLARIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ"
Yeşildirek Mahallesindeki yapıların değerlendirilmesinin yapıldığını ve bu değerlendirmelerin en kısa sürede tamamlanarak yeniden mahalle sakinleriyle bir araya geleceklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Sürekli olarak Bakanımız ve Milletvekillerimizle birlikte Yeşildirek projesini istişare ettik. Çözemeyeceğimiz bir projenin peşine takılmayız ve hiçbir hemşehrimizi de mağdur etmeyiz. Plan ve konut çalışması yaptık. Alanda incelemeler yaparak değerlendirme yaptık. Yeşildirek'te belediye başkanlığımızın 18 bin metrekare yeri var. Vatandaşımız zarar görmesin diye biz de bunu veriyoruz ve bunun taahhütünü verdik. Bölgede 60 dönüm var ve burada yapılaşmayan arsalar var ve onu da maşuka takas sistemi ile taşıdık. Şu an elimizde 80 dönüm bir alan oluştu ve bu proje gerçekleşme noktasına geldi. Buradaki evlerin ve yapıların fiyat ve değerlendirme çalışması yapılıyor" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142