Brüksel Havalimanı'ndan Patlama: 11 Ölü, 25 Yaralı

.

Brüksel Havalimanı'ndan Patlama: 11 Ölü, 25 Yaralı
banner206
 Brüksel Havalimanı'nda biri apronda, biri de terminal binasının içinde olmak üzere iki patlama oldu. Yetkililer terör saldırısı olduğunu belirtiyor. Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

Brüksel Havalimanı'nda iki patlama oldu. Patlamalardan biri apronda, diğeri ise terminal binasında meydana geldi. Brüksel Valisi, patlamanın terör saldırısı olduğunu belirtti. Belçika basını, "Olayda 11 kişi hayatını kaybetti, 25 yaralı var." bilgisine yer verdi. Durumu ağır olan yaralılar olduğu belirtiliyor.

Havaalanı karşısındaki otel sahra hastanesine çevrildi. Yolcular güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı. Belçika medyası, patlamalardan önce havalimanında silah sesleri ve Arapça bağırışmalar duyulduğunu açıkladı. Belçika'da terör tehdidi alarmı en yüksek seviye olan dörde çıkarıldı.

 

APRON VE TERMİNAL BİNASINDA PATLAMA

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airways'in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti.

 

HAVALİMANI BOŞALTILDI

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı patlama sonrası boşaltıldı. Havaalanındaki tüm uçuşlar durdurulurken, havalimanına giden tüm yollar kapatıldı ve metro ve tren seferleri de durduruldu. Yolcular güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142