Akyürek’ten Öğretmenler Günü Mesajı

Akyürek’ten Öğretmenler Günü Mesajı
banner206
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Mehmet AKYÜREK, Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm öğretmenleri kutlayarak bir mesaj yayınladı.

Mesajında, gelecek nesillerimizi yetiştiren ve geleceğimize yön veren öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum sözüyle başlayan Mehmet Akyürek, “En zor şartlarda bile bilgisini, çocukları gibi gördüğü öğrencilerine aktarmak için gecesini gündüzüne katan siz değerli öğretmenlerimizin imkan verildiğinde büyük başarılara imza atacağınıza inancım tam. Türkiye dünya ülkeleri arasında hak ettiği yere ancak sizin başarılarınız üzerinde yükselecek ” dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Mehmet Akyürek’in Öğretmenler Günü mesajının tamamı:

Gelecek nesillerimizi yetiştiren ve geleceğimize yön veren öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, 1927’de Öğretmenler Heyetine hitaben yaptığı bir konuşmada “Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır” diyor. Sizler, çok mukaddes bir görevi yerine getiriyorsunuz. Yarının bilim insanlarını, sanatçılarını, doktorlarını, mühendislerini, bürokratları, siyasetçilerini yetiştiriyorsunuz. Bütün zorluklara göğüs gererek, fedakârca ve büyük bir özveriyle çalışıyor, her bir öğrencinizle yarının Türkiye’sini inşa ediyorsunuz. Sadece eğitim verdiğiniz çocukları değil bilginizle, görgünüzle içinde bulunduğunuz topluluğu, görev yaptığınız ilçeyi, ili aydınlatıyorsunuz.

Siz değerli öğretmenlerimiz, bu kutsal görevi yerine getirirken Hükümetimizin eğitime yaptığı yatırımlarla ülkemizin genelinde, Urfa’da ve ilçemiz Viranşehir’de şartlar ve imkanlar her geçen gün daha da iyileşiyor. Örneğin; 2011 yılında Viranşehir’de bin 12 derslik ve bin 75 kadrolu öğretmen vardı. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 44,16’ydı. 2014 Eylül ayı itibariyle Viranşehir’deki derslik sayısı bin 713’e ve kadrolu öğretmen sayısı da bin 698’e çıktı. Böylece derslik başına düşen öğrenci sayısı da 33,18 oldu.

En zor şartlarda bile bilgisini, çocukları gibi gördüğü öğrencilerine aktarmak için gecesini gündüzüne katan siz değerli öğretmenlerimizin imkan verildiğinde büyük başarılara imza atacağınıza inancım tam. Türkiye, dünya ülkeleri arasında hak ettiği yere ancak sizin başarılarınız üzerinde yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142