Bilim ve Sanat sergisi açıldı

Bilim ve Sanat sergisi açıldı
banner206

Akçakale’de Fen ve Bilim teknolojileri sergisi açıldı.
Akçakale Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Akçakale Fatih Sultan Mehmet ilk ve ortaokul bahçesinde Fen ve bilim Teknolojileri sergisi açıldı.

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat’ın açılışını yaptığı sergiye, Akçakale Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, Akçakale ilçe Emniyet Müdürü Mahmut Çetin, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Müslüm Koyuncu, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 2015/2016 Eğitim Öğretim yılında Öğrencilerin El işi, Fen ve Bilim Teknolojileri becerileri, Maket, Resim, Hat Sanatı, Ebru Sanatı ve çeşitli buluşlarının sergilendiği stantları gezen Kaymakam Fırat ve misafirler öğrencilerin el emeği ve göz nuruyla yaptıkları eserlere hayran kaldılar.

Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Fatih Sultan Mehmet ortaokulundayız çocuklarımızın hayal dünyalarını bilime olan yatkınlıklarını gördük gerçekten Akçakale adına Şanlıurfa adına Türkiye adına umut dolu; özelikle bölgenin sorununa el atmışlar. Çocuklar güneş enerjisiyle çalışan paneller yapmışlar hatta bir çocuğumuz güneş enerjili ocak yapmış.  Mülteci sorunu ile ilgili projeler üretmişler. Gençlerimize imkânlar sağlandığında her birinin ayrı birer cevher olduğunu bu sergi bizlere fazlasıyla gösteriyor emeklerinden dolayı başta okul müdürlerimize, milli eğitim müdürümüze, öğretmenlerimize ve çocuklarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarının geleceği çocuklarımızdır.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142