Doğan:" Herkesin refahı için çalışacağız "

Doğan:" Herkesin refahı için çalışacağız "
banner206

 Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, ceza infaz kurumlarını denetleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


İlk olarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna giden Başsavcı Doğan’a, ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Alper Uğurer de eşlik etti. Ardından Şanlıurfa Açık ile 1 ve 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında incelemelerde bulunan Başsavcı Doğan, personel ve hükümlülerle de görüştü. Hükümlü, tutuklu ve personellerin taleplerini dinleyen Başsavcı Doğan, kadın ve çocuk mahkum koğuşları, çocuk oyun alanları, kreş, tutuklu ve hükümlülerin yaşam alanları, ziyaretçi kabulünün yapıldığı görüşme odaları ile sağlık hizmetlerinin yerine getirildiği revirleri yakından inceledi.


Personelle yemek yedi


Ceza İnfaz Kurumu personelleri ile birlikte öğle yemeği yiyen Doğan, 2012 yılında yaşanan yangın olayının bir benzerinin yaşanmaması için çok dikkatli olunması gerektiğini belirterek, “Bu tür üzücü olayların tekrarlanmaması için tedbirlerimizi artıracağız. Şanlıurfa böyle bir acıyı kaldıramaz. Üzerimizdeki sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Göreviniz sırasında gereken dikkat ve özeni göstereceğinize inanıyorum. Ceza İnfaz Kurumları kamu gücünün en sıkı uygulandığı yerlerdir. Dolayısıyla herkesin işini hukuka, kurallara, ahlaka ve vicdana uygun bir şekilde yapması gerekir. Personellerin mahkumlara kötü muamelede bulunmaları gibi bir iddiayı artık duymak bile istemeyiz. Bu tür algıların oluşmasının önüne geçeceğiz. Geçmişten gelen bazı kötü izleri silmek için çaba göstermelisiniz. Bunun için insani ve vicdani açıdan milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda hareket edeceğiz. Bizlerde elimizden geldiğince bunun takipçisi olacağız. Bugüne kadar büyük bir özveri ile çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal eden mesai arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.


Eğitim faaliyetlerinin önemi


Çocukların anne eksikliğini hissetmemeleri, oyun alanlarında kaliteli zaman geçirebilmelerine büyük önem verdiklerini sözlerine ekleyen Başsavcı Doğan, “Tutuklu ve hükümlülerin sağlık problemleriyle ilgili tedavilerinin zamanında yerine getirilmesi ve her türlü tedbirin alınması konusundaki talimatlarımızı ilettik. Bu konuda bir aksaklık yaşanmaması için büyük çaba harcıyoruz. Ayrıca hükümlülerimizin eğitim ve kültürel faaliyetlere katılımlarının sağlanması, bundan sonraki yaşamlarında topluma yararlı birer birey olabilmeleri için yapılacak çalışmalara ağırlık verilmesi öncelikli hedeflerimizden. Hükümlüler burada cezalarını infaz ederken, bundan sonraki yaşamlarının da alt yapısını hazırlayarak, onlara ileride huzur ve refah içerisinde yaşayabilecekleri bir yol haritası çizmelerine yardımcı olmak istiyoruz” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142