Eyyübiye'de neler oluyor!

Eyyübiye'de neler oluyor!
banner206
Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan kitap okuma kampanyası hızla yayılıyor. Kaleyi içeriden fetih etme misali önce kendilerinden başlayan Müdürlük, örnek alınması gereken bir projeye imza attı. İlçe Müdürlüğünde "okuma saati" başlatıldı. 

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ve ekibi, başlatmış oldukları 'Eyyübiye Okuyor' projesinde nokta atışı değerinde bir ilke imza attılar. Okuma anlamında sıkıntılar çeken ve bir türlü yaygınlaştırılamayan kitap okuma kültürü, geçtiğimiz bu son günlerde Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu projeyle ses getirmeye başladı. 

Eyyübiye Belediyesinin de destekleri ile yürütülen “Eyyübiye Okuyor” projesi, kısa sürede ilçedeki tüm okullarda ve toplumun her kesiminde somut bir şekilde uygulanmaya başladı. Bu proje sayesinde, 7'den 70'e herkes kitap okumaya başladı. İlçe Milli eğitim Müdüründen tutunda çaycısına kadar herkes bu proj ile kitap okumaya yoğunlaştı. Projenin katılıcı olabilmesi için atılan adımlardan en önemlisi, ilçe müdürlüğü personelleri hergün belirli saatlerde hizmet binası koridorlarında bir araya gelerek kitap okumaları oluyor. 

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Arpag,  "Eyyübiye Okuyor projesi ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanmalarına yardımcı olmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlayan Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kısa sürede binlerce çocuğa ve veliye ulaştı. “Eyyübiye Okuyor” projesi öğrencilerin kendini ifade etme, iletişim ve sosyal beceri gelişimlerini destekleme ve kitap okuma etkinliğinin eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğu farkındalığını oluşturma hedefiyle yola çıkmıştır. Proje Aralık 2017 tarihi itibari ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 218 okulda 100 bin öğrenci ile Türkiye’nin En Büyük Kitap Okuma Projesi olarak uygulanırken, 100 bin Çocuk 100 Bin Kitap hedefi ile yola çıkılan proje kısa süre zarfında onlarca bağışçı ve 42.100 kitaba ulaşmıştır. Projenin en temel etkinliği tüm okullarda her gün Okuma saatleri yapılması, okuma saatlerine Okul Yöneticileri ve yardımcı personellerinin katılması, dönemde en az bir gün velilerin de katılım sağlaması oluşturmaktadır. Toplumsal duyarlılığı arttırmak adına haftanın bir günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici ve personelleri kitap okuma saati yapmaktadır. Projede Yazarlık Atölyeleri, Kendi Hikayeni Yaz ve Sesli Hikaye gibi çeşitli etkinlikler de yer almaktadır." Dedi. 

Gün geçtikçe insanların bu konuya duyarlılık göstermesi Urfa adına sevindirici bir durum. 

Ayrıca kitap bağışı yapmak isteyen duyarlı insanların eyyubiyeokuyor.org sitesi girerek gerekli başvuruyu yapabilir, sosyal medya hesaplarından ulaşabilirler.

URFASTAR
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142