Hilvan Belediyesi'nden İstihdama Yönelik Mesleki Eğitim Kursu

Hilvan'da, kalifiye sanayi elemanı yetiştirmek amacıyla açılan kaynakçılık ve metal işleme kursu büyük ilgi görüyor.

Hilvan Belediyesi'nden İstihdama Yönelik Mesleki Eğitim Kursu
banner206

Hilvan Belediyesi, sanayi alanında usta ve kalifiye eleman yetiştirme amacıyla SODES kapsamında hazırlanan "Geleceğimin mesleğini öğreniyorum" meslek edindirme projesiyle, bir çok gence meslek sahibi olmanın yolunu açıyor.

AK Parti Hilvan ilçe Başkanı Mustafa Cidir ve Belediye Başkan yardımcısı Cenap Torgut ile birlikte projede yer alan kursiyerleri belediye atölyesinde ziyaret eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, kurs ustası ve kursiyerlerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Metal işleme ve kaynakçılığın sanayi alanında en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri olduğunu ifade eden Bayık şöyle konuştu:

"Günümüzde giderek gelişen sanayi işletmelerinin en çok kaynakçı ihtiyacı bulunmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak, meslek liselerine yönelik hazırlanan ve şu an uygulaması devam eden "Geleceğimin mesleğini öğreniyorum" projesiyle, gelecekte iş bulma imkanı yüksek kaynakçı ve metal işleme alanında eleman yetiştiriyoruz. Okulda gördüğü teorik bilgiyi burada pratikle pekiştiren meslek edindirme kurslarımız devam edecektir" dedi.

 

6 ay devam edecek olan meslek edindirme projesinde eğitim gören kursiyerler, kurs bitiminde sertifika sahibi olacak.Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

çok güzel bir uygulama emeği geçenlere teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142