Hilvan'da, İmam Hatip Ortaokulları'nda Tanıtım Günleri

Hilvan Gölcük İmam Hatip Ortaokulu Vizyon Planı çerçevesinde tanıtım günü ve kermes düzenledi.

Hilvan'da, İmam Hatip Ortaokulları'nda Tanıtım Günleri
banner206

Hilvan Gölcük İmam Hatip Ortaokulu Vizyon Planı çerçevesinde tanıtım günü ve kermes düzenledi.

Hilvan Belediyesi eski binasında düzenlenen programın, İmam Hatip okullarının öneminin anlatılmak istendiğini belirten Gölcük İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Erkan Kafa,  "Amacımız burada farkındalık yaratmak. Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan vizyon planıyla İmam Hatip ortaokullarının normal eğitim veren diğer ortaokullardan farklı olmadığını, diğerleriyle katsayının aynı olduğunu ve tek farkının Arapça ve Kuranı Kerim dersleriyle ayrı bir öneminin olduğuna vurgu yapmaktır" dedi.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali bayık, AK Parti Hilvan ilçe Başkanı Mustafa Cıdır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut'un ziyaret ettiği İmam Hatip Ortaokulu tanıtım gününde, başta Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan olmak üzere, İmam Hatip mezunu olan devlet büyüklerinin fotoğrafları ve çeşitli yöresel yemekler yer aldı. Öğrenciler, ziyaretçilere broşür ve kurşun kalem hediye etti.

Tanıtım günlerine katılan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık "İmam Hatip okulları, toplumda oluşturulmak istenen algının tam tersine daha ilerici ve çağdaş eğitim veren resmi kurumlarımızdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142