Hilvan'da yaz okuluna yoğun ilgi

Hilvan'da yaz okuluna yoğun ilgi
banner206

Hilvan belediyesi tarafından başlatılan yaz okulu uygulamasına ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra liseden mezun olanlar da büyük ilgi gösteriyor.

Belediyeye bağlı Bilgi Evi projesinin hayata geçmesiyle beraber, yaz okullarında eğitim gören ilkokul, ortaokul lise ve lise mezunlarıyla birlikte üniversitede ön lisans mezunlarının eğitim gördüğü Bilgi Evi'nde Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, sosyal bilgiler, resim ve müzik dersleri veriliyor.

Eğitimi bir adım daha ileri taşımak adına ellerinden gelen katkıyı sağladıklarını ifade eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, bilgi evinde KPSS'ye hazırlık kursları bile veriliyor dedi.

Eğitimdeki hedeflerinin çok daha büyük olduğunu ve bu hedeflerine varmak için, ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Bayık, 'Hilvan ilçemizin temel ekonomisi tarıma dayalı olduğu için, eğitim dönemlerinde bir çok öğrencimiz ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak il veya ilçe dışına çalışmaya gidiyor. Bu nedenle işçi olan öğrencilerimiz eğitim noktasında geride kalıyor. Aradaki bu açığı en aza indirmek amacıyla, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle açılmış olan Bilgi Evi'nde temel dersler veriliyor. Verilen temel derslerin yanında yine özel yetenek gerektiren resim ve müzik dersleri de veriliyor. Ayrıca üniversiteye hazırlık ve ön lisans mezunları için KPSS' ye hazırlık için de donanımlı branş öğretmenlerimiz tarafından dersler verilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142