İlci: Görevimin Başındayım

özel haber

İlci: Görevimin Başındayım
banner206
Milli Eğitim Bakanlığının TBMM'de kabul edilen tasarısının ardından Türkiye'de ki bir çok İl Milli Eğitim Müdürü görevden alınırken, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise görevine devam edecek.


28 Şubat 2014 tarihli Meclis Genel Kurulunda kabul edilen MEB tasarısının 25. maddesi ile yine tüm MEB üst yönetimi görevden alındı. Ancak kadrosu Ağrı İbrahim Çecen Üniversitesinde bulunan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise görevine devam edecek. Yasalaşan tasarı ile kadrosu Milli Eğitim Bakanlığında bulunan Müdürler görevden alınmış oldu. Şanlıurfa'nın başarılı bürokratlarından olan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin görevden kalacak olması Eğitim camiasında sevinçle karşılandı. Müdür İlci, Urfastar Gazetesine yaptığı açıklamada' Ben TMBB'de çıkan yasadan dolayı görevden alınan Müdürler arasınd yer almıyorum. Hükümetimizin bir tasarrufu oldu. Biz Urfa'da çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza devam ediyoruz, yapacak çok işimiz var. Urfa'da Eğitim camiasının her kademesinde yatırımlar devam ediyor. Biz görevimizin başındayız  ve hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz, görevden alındı şeklinde çıkan haberler asılsızdır'dedi.

SON GELİŞMELER NE ANLAMA GELİYOR?
1- İki  yıl önceden farklı olarak bu kez ilçe müdürleri de görevden alındı. 2- Talim ve Terbiye Kurulu üyesi, Müsteşar yardımcısı ve genel müdürler müşavir; grup başkanı ve il müdürleri ise şahsa bağlı grup başkanı ve il müdürü kadrolarına atanacak. Bu unvanlar dışında kalanlar ise Eğitim uzmanı olacak. 2011 yılındaki düzenlemede kadroları şahsa bağlı hale getirilen şube müdürleri de eğitim uzmanı yapıldı. 3- Kadroları şahsa bağlı hale getiririlenler, hizmet içi eğitim enstitülerinde görevlendirilecek. 4- Eğitim Uzmanı kadrolarına atananlar, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında Bakan tarafından belirlenen birimlerde sürekli görevle istihdam edilecek. Bunlardan daha önce öğretmen olarak görev yapmış bulunanlar hizmet süreleri, hizmet puanları ve tercihleri dikkate alınmak suretiyle, ihtiyaç bulunan okullarda öğretmen olarak görevlendirilebilecek. TBMM’nin onayladığı madde sonrası hafta başında durumun netlik kazanması bekleniyor. memurlar.net
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277