Örnek okul...

.

Örnek okul...
banner206
 DÜNYA SU GÜNÜ PİAZZA’DA NEŞEYLE KUTLANDI

 

22 Mart Dünya Su Günü, Doğa Koleji öğrencilerinin katkılarıyla Şanlıurfa Piazza’da eğlenceli etkinliklerle kutlandı.

 

Dünya Su Günü, tüm dünyayı tehdit eden “temiz su” sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda bilinç yaratmak amacıyla, Şanlıurfa Piazza AVYM’de gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

 

Şanlıurfa Özel Doğa Koleji öğrencileri, Piazza AVYM’de sergiledikleri resimler, hazırladıkları skeçler ve danslarla, mevcut su kaynaklarının giderek azaldığı dünyamızda, temiz su varlıklarının korunması ve suyun tasarruflu kullanılmasına dikkat çeken mesajlar verdi.

Hazırladıkları etkinlik kapsamında, temiz suyun insan hayatı için önemini anlatan öğrenciler, oynadıkları skeçlerin yanı sıra içme suyu kaynaklarının korunması ve su tasarrufunun sağlanmasına dikkatleri çekmek amacıyla yaptıkları resimlerini de sergiledi. Sergiledikleri resimlerde birbirinden ilginç temaları işleyen Doğa Koleji öğrencileri, resimlerinin yanına farklı dillerde suyun önemini anlatan özlü sözler de ekledi. Profesyonel dans şovları ile göz dolduran öğrenciler, etkinlik programının finalinde ise damacanaları trampet gibi kullanarak hazırladıkları trampet gösterisini sundular.

 

İçme suyu damacanalarını trampet gibi kullanarak yaptıkları müziklerle, temiz suyun önemine vurgu yapan öğrencilerin mini konseri Piazza AVYM ziyaretçileri tarafından da büyük ilgi gördü.  “Dünya Su Günü”nde içme suyunun önemini eğlenceli biçimde anlatan öğrencilerin gösterisini hayranlıkla izlediklerini belirten Piazza AVYM ziyaretçileri, hem öğrencilere hem de onlara bu imkânı sunan Piazza yönetimine teşekkür ettiler. 


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142