TED Kolejinde 100. Yıl coşkusu

TED Kolejinde 100. Yıl coşkusu
banner206
 Türk Eğitim Derneği (TED)’nin eğitimdeki 90 yıllık tecrübesini Şanlıurfa taşıyan TED Koleji’nin öğrencileri 2017/2018 eğitim–öğretim yılının ‘100’üncü gününü’ kutladı. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. 
Çeşitli etkinliklerle devam edecek kutlamaların ilk gününde öğrenci ve velilerin birlikte hazırladıkları tuvallerin sergisi açıldı. Beğeniyle gezilen serginin ardından öğrenciler farklı aktivitelerle gönüllerince eğlendi. 

“İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZ”

TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat, öğrencilerinin ‘100’üncü gününü’ kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Programda tam anlamıyla ‘veli, öğretmen ve öğrenci’ kaynaşmasının gerçekleştiğini dile getiren Şamat, “Bu vesileyle bütün öğrencilerimizin 100’üncü gününü kutluyorum. Daha böyle nice 100’üncü günlere diliyorum. Türk Eğitim Derneği’nin misyon ve vizyonu doğrultusunda ilk günkü heyecanımızla çocuklarımızın hak ettiği kalitedeki bir okulda eğitime devam etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bu amaç doğrultusunda velilerimizin de desteğiyle yürümeye devam ediyoruz.” dedi. 

TED’in 90 yıldır istikrarlı eğitim politikalarıyla eğitim- öğretim hizmeti verdiğini vurgulayan Arif Kemal Şamat, bireysel farklılıkların dikkate alındığı; öğrenci merkezli, ulusal değerleri esas alan, evrensel bakış açısına sahip nesiller yetiştirme hedefinde olduklarını kaydetti.   

TED Okulları’nda ulusal programın yanı sıra öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre çeşitlendirilmiş alternatif programlar ile eğitim-öğretimin zenginleştirildiğini bildiren Şamat, yükseköğretimin yayı sıra çağın gerektirdiği becerilere sahip öğrenciler yetiştirdiklerini söyledi.

 90 yıldır istikrarlı eğitim politikalarıyla eğitim–öğretim hizmeti veren TED’in aynı zamanda Türkiye’nin bu alandaki en köklü sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Şamat, kurumun Cumhuriyet değerlerine sahip olma kimliğiyle; bilimsel düşünen, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan bireyler yetiştirmek misyonunu benimsediğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142