TED Kolejinde Çanakkale ruhu yaşandı

TED Kolejinde Çanakkale ruhu yaşandı
banner206
TED Şanlıurfa Koleji öğrencileri, Çanakkale’yi “Geçilmez” kılan ve bunu bütün dünyaya duyuran kahramanlarımızı “Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü” etkinlikleri kapsamında törenle andı.

Türk milletinin varlığını tekrar ispatladığı ve tarihin altın sayfalarında yerini aldığı gün için anlam ve önemine uygun organizasyon düzenledi. Okulun Konferans salonunda düzenlenen ve velilerin de yoğun katılımıyla gerçekleşen anma töreni, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Arif Kemal Şamat, yaptığı konuşmada, “18 Mart Çanakkale Zaferi; kahraman Türk askerlerinin uğrunda nice kanlar döktüğü vatanımızın bağımsızlığını, bölünmezliğini ve geleceğini, milletimizin kararlılığını, gücünü ve hakimiyetini simgeleyen şanlı bir gündür” dedi.

Şamat, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Çanakkale’de canlarını siper eden şehitlerimizi minnet ve şükranla andıklarını belirterek, “Birinci Dünya Savaşının en kanlı cephesi olan Çanakkale Zaferi, bir milletin varlığını yeniden ispatladığını dünyaya duyurmuştur. Bu özel günde, bizi yalnız bırakmayan velilerimize ve düzenledikleri duygu yüklü etkinliklerle Çanakkale ruhunu yaşatan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudular, marşlar söylediler, yaptıkları gösterilerle Atatürk’ün çocukları olduklarını bir kez daha gözler önüne serdiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142