TED'li öğrenciler Harran'da tarihe dokundular...

TED'li öğrenciler Harran'da tarihe dokundular...
banner206
  Türk Eğitim Derneği (TED)  Şanlıurfa Koleji, çevreye duyarlı, tarih bilincine sahip ve sosyal sorumluluğu gelişmiş nesiller yetiştirmeye yönelik faaliyetleriyle farkındalık oluşturuyor.
Öğrencilerinin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerini sağlamak üzere çeşitli etkinlikler gerçekleştiren TED Şanlıurfa Koleji, çocuklarda özgüven, sorunlara karşı çözüm üretebilme, yenilikçilik ve iletişim kurabilme yeteneğini aşılıyor.
 
TED’li öğrenciler, bu çerçevede ilmin başladığı tarihi ilçe Harran ve Atatürk Ormanına inceleme gezisi düzenlendi. Organizasyonda tarihi ve çevreyi doyasıya yaşayan öğrenciler, “Doğal çevre mi, yapay çevre mi ?” konulu münazara yarışması ile keyifli bir gün geçirdi.
 
4 bin yıldan beri adı değişmeden günümüze kadar gelen Harran’da ünlü alimlerin yetiştiği dünyanın ilk üniversitesi kalıntılarını, 150-200 yılı aşkındır kullanılan ve dünyada bir benzeri olmayan kubbeli Harran Evleri’ni, Harran Kalesi’ni, Bazda Mağaraları’nı ziyaret eden öğrenciler, ilkbaharda yeşilin bütün tonlarının hakim olduğu doğal ortamda yaptıkları piknikle unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142