Vekilden Cumhuriyet altını

.

Vekilden Cumhuriyet altını
banner206
 Türkiye gelinde 26-27 Kasım’da yapılan Temeleğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında,Siverek’ten 6 bin 24 öğrencinin katılmış, sınavlarda Ferhat Aykın ile İsmail Güçmüş 120 sorudan tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinden oldu.
Ak Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu ile beraber sınavda başarılı olan öğrencileri ziyaret ederek Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gürpınar’ın armağan olarak gönderdiği Cumhuriyet altınını öğrencilere taktılar.
Ferhat Aykın’ı eğitim gördüğü Cuma İbiş ortaokulunda ziyaret eden Çelik ile Karaoğlu kendisini tebrik ederek, öğrencilerinin gösterdiği başarıdan ötürü AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın diğer öğrencilerin teşvik edilmesi amacıyla gönderdiği Cumhuriyet altını hediye ettiler. Ardından ilçenin Ofis mahallesinde ikamet eden İsmail Güçmüş’ü evinden ziyaret eden Çelik ve Karaoğlu başarısından ötürü kendisini tebrik ettiler. Güçmüş ailesi ile bir süre sohbet eden Çelik, “2014 yılı Siverek eğitimi açısından milat diyebileceğimiz bir yıl olarak geçti. Cumhuriyet tarihinde yapılamayan derslikler bu yıl içerisinde faaliyete geçti. Eğitimdeki bu olumlu hava öğrencilerimiz tarafından da iyi karşılandı ve çok şükür Siverek’in bağrından çıkmış 2 tane öğrencimiz temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavında sorulan 120 sorunun tamamını doğru bilerek Türkiye birincileri oldular. Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet kasım Gülpınar öğrencilerimizin başarılarından dolayı bizzat beni arayarak kutlamamı ve kendilerine hediye etmek için bir cumhuriyet altını yolladı. Vekilimizin cumhuriyet altınını değerli öğrencilerimiz Ferhat Aykın’a taktim ettim, bende İsmail Güçmüş öğrencimize başarısından dolayı bir cumhuriyet altını taktim ettim. Bu öğrencilerimizin başarısı dileriz, diğer öğrencilerimize örnek olur ve Siverek daha güzel şeylerle anılır”
TEOG’da 120 sorunun tamamını yapan İsmail Güçmüş yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Sınav öncesi çok çalıştım, günümün çoğu sınava çalışmakla geçti. Ondan sonra Allah’ın yardımıyla tabi bu şekilde Teog sınavında 120 sorudan 120 tanesini doğru yaptım Allah’ın izniyle. Allah’a hamd ediyorum işte. İnşallah 2. TEOG’da da böyle olur. İnşallah böyle devam eder, TEOG sınavında 2 öğrenci 120 de 120 yaptık Allah’ın izniyle. İnşallah bu sayı artar diğer arkadaşlarımda daha fazla soru yapar 120 de 120 yapar."
İsmail Güçmüş’ün babası Kenan Güçmüş başarı için çocuklarını sürekli motive ettiklerini ifade ederek, "Çocuğumuz düzenli çalışmalarını evde masa başında annesinin babasının denetiminde yapan bir çocuktu. Tabi ilkokula başladığından beri ilkokul öğretmeninin katkısı desteği daha sonra ortaokul döneminde öğretmenlerinin büyük bir desteği oldu. Dershanesiz bir öğrencinin başarılı olabileceğini bu şekilde göstermiştir. Eğer bir çocuğun arkasında anne babası olursa ve çocuk dışarıda okulda dersleri takip edilirse arkadaş çevresi takip edilirse bütün çocuklar başarılı olabilecek yetenektedirler bu istinattadırlar Allah-u Teala bunlara bu özelliği vermiştir” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik gazetecilere yaptığı açıklamada, "bugün siyaset içerisinde bulunduğum yıllar içerisindeki belki de en önemli ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Tabi ziyaretimizin sebebi şuydu. Temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavında Türkiye’de 1. Olan Siverekli kardeşlerimiz vardı. Bunları hem öğretmenlerini hem ailelerini ziyaret etmek üzere, arkadaşlarımızla böyle bir ziyaret gerçekleştirdik. Tabi bu Siverek için onur verici bir şey, gurur tablosu. Buda gösteriyor ki özellikle 2014 yılı içerisinde Ak parti hükümetimizin Siverek’, Urfa’mıza yapmış olduğu eğitim yatırımlarının tezahürü olsa gerek. Bakınız kamuoyunda yakinen takip ettiğiniz üzere bunu söylemeyi önemsediğim için paylaşmak istiyorum. 10 yıl burada YGS sınavlarının yapılmaması ile ilgili bir kamuoyu olarak, bir Siverekli olarak sıkıntı yaşıyorduk. Hamdolsun milletvekilimiz Kasım Gülpınar’ın girişimiyle bu sınavlar Allah’ın izniyle önümüzdeki yıl içerisinde yapılacak. Ondan öncesi açık öğretim sınavı yapıldı. Daha da önemlisi olan Sivereklilerin yıllardır arzuyla beklediği bütün sivil toplum kuruluşlarının önemsediği bir fakülte kurulması ile ilgili bununla ilgilide geçenlerde yine o müjdeyi verdiler. Uygulamalı bilimler fakültesinin burada yapılmasıyla ilgiliYÖK’ten konsey kararı çıkartıp Bakanlığa gönderilmiş diye bizse bilgi geldi. Bu açıdan daha da önemlisi olan burada cumhuriyet tarihinde 2014 yılı içerisinde Siverek’e yapılan derslik 700 küsüre yakın bir derslik yapıldı, bu 50 okula tekabül ediyor bu anlamda ak parti hükümetimizin hakikaten doğu, güneydoğuya, Urfa’ya yerelde ise Siverek’e eğitim anlamında çok ciddi hizmetlerin yatırımları yaptığını hepimiz görmekteyiz. Ki bunların meyvelerini görmek adına da 2 kardeşimiz Türkiye birincisi oldu teog sınavında. Buda bizim için onur verici gurur verici. Siverek’in imajı eğitim anlamında prestiji inşallah daha iyi yerlere taşımak adına parti olarak, başta milletvekilimizle, sayın bakanımızla birlikte bu çıtayı yükseltmek adına hep birlikte sivil toplum kuruluşları ile halkımızla birlikte inşallah yükseklere çıkaracağız diye ümit ediyorum. Bu anlamda da ben özellikle bu öğrencilere başarılı olmasına katkı sunan annesine babasına öğretmenlerine okul idarecilerine ben müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Şükranlarımı iletiyorum. Öyle görünüyor ki artık Siverek bu türlü ve önemli olumlu başarılı haberlerle inşallah sirayet bulur. Bizde Siverek’imizi iyi bir yere taşımak adına da mücadelemiz daim olacaktır temenni ediyorum. Ben çok teşekkür ediyorum Siverek’e bu başarıyı kazandırdıkları için" dedi
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142