Gözler Kurban Bayramına çevrildi! İkramiyeler ne zaman yatacak?

Gözler Kurban Bayramına çevrildi! İkramiyeler ne zaman yatacak?
banner206

Bayram ikramiyesi için geri sayım başladı. Geçtiğimiz ay Ramazan Bayramı ikramiyesi alan emekliler şimdide Kurban Bayramı ikramiyesi için gün sayıyor. Buna göre SSK Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri, ,şehit yakınları ve gaziler, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler. Peki 2. ikramiyeler ne zaman hesaplarda olacak ve kaç TL olarak yatacak? İşte Kurban Bayramı ikramiyesi ile ilgili öne çıkanlar...

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı için ödenen ikramiyeyi 31 Mayıs’ta alan emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerini Ağustos ayında alacaklar. Bu yıl mübarek Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Buna göre de ikinci bayram ikramiyelerinin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ZAM OLACAK MI? KAÇ TL YATIRILACAK?

Geçtiğimiz sene yürürlüğe konan emekli ikramiyeleri yine 1000 TL olarak yatacak. Temmuz ayında emekli maaşları zamlanacak fakat emekli bayram ikramiyelerinde bir artış olmayacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277