Kamerasız telefon çıkardı

Kamerasız telefon çıkardı

Kameralı telefonları kullanmayı tercih etmeyenler için geliştirilen bu yeni ürün, hassas meslek gruplarına sesleniyor. Kamera hassas meslek gruplarındaki insanlarda güvensizlik yarattığı için lüks ürünleriyle adından söz ettiren Caviar çözüm sunuyor. İşte Caviar da son model iyi kameralı bir telefonu kamerasız bir telefona dönüştürecek paneli bu sebeple sunuyor.

iPhone 12 Pro için sunulan çözüm, üçlü kamerayı kullanmamayı ve kapatmayı hedefine alıyor. Hatta ön kameranın da çalışmadığı ancak Face ID‘nin TrueDepth teknolojisi sayesinde kızılötesi yer aldığı için çalıştığı aktarılıyor.

Telefonda kullanılan bu panel, radardan kaçan jet roketlerinden ilham aldığı için isminde ”iPhone 12 Pro Stealth” kullanmış. Özelleştirilen bu telefon kurulumunun iki versiyonu bulunuyor. İki versiyonda da arka panel oluşturmak adına güçlendirilmiş titanyum kullanılıyor.

Siyah ve altın renklerinde iki versiyonu bulunan bu panelden 99 adet üretileceği aktarılıyor. iPhone 12 Pro’nun kamerasını gizleme mekaniğine dayanan kurulum, gerçekten de ”az” kişiye sesleniyor.

Caviar diğer ürünlerine göre daha düşük bir fiyat biçilen siyah panel için başlangıç fiyatı 4 bin 990 dolar oluyor ve altın versiyonu olan modelde başlangıç fiyatı 5 bin 520 dolara kadar çıkıyor. Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142