Müjde.. Araç sigortalarında yaş sınırı kalktı

Müjde.. Araç sigortalarında yaş sınırı kalktı
banner206
 11 Nisan salı günü itibariyle Zorunlu Trafik Sigortası indirim tutarları açıkladı. Peki milyonlarca sürücüyü ilgilendiren bu karar ile birlikte Trafik sigortaları ne kadar düşecek? 2017 yılı itibariyle trafik sigortası ücretleri ne kadar olacak? Zorunlu trafik sigortasını fazla ödeyenlere iade olacak mı? Otomobil, Kamyonet, Motorsiklet, Traktör, Minibüs, Kamyon, Çekici, Otobüs, Taksi, İş Makinesi, Özel amaçlı araç, Römork, Tanker, Tarım Makinesi trafik sigorta ücretleri indirim tavan fiyatları açıkladı.

Hazine Müsteşarlığının "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Pirimlerine İlişkin Genelgesi" kurumun internet sitesinde yayımlandı ve 12 Nisan -31 Aralık tarihlerinde uygulanmak üzere zorunlu trafik sigortalarına ilişkin bazı kararlar alındı.

İŞTE TRAFİK SİGORTASI TAVAN FİYATLARI

trafik-sigortası-fiyatları-2017

KAZA YAPANIN FİYATLARI DEĞİŞECEK

Hasarsızlık sebebiyle prim artırım oranları da sürücünün kaza yapma durumuna yani hangi basamakta olduğuna göre değişecek. Buna göre kaza yapmayan sürücülerdeki (basamak 7) indirim oranı yüzde 45 olacak, son bir yılda en az 3 kaza yapanların prim artırım oranı (basamak 1) ise yüzde 150 olacak.

trafik-sigortası-artış

Genelgenin yürürlülük tarihinden önce yapılmış zorunlu trafik sigortası poliçeleri iptal edilerek, yeni poliçe düzenlenemeyecek. Yani yüksek oranda sigorta yaptıranlar ödemelerini geri alamayacak.

haber7.com

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 14:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
aslı kırhan
aslı kırhan - 4 yıl Önce

olması gereken buydu iyi bir uygulama

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142