ŞUTSO'DAN SERA ÇIKARMASI

.

ŞUTSO'DAN SERA ÇIKARMASI
banner206

 Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan Heyet, Karaali bölgesindeki seracılara bir ziyaret gerçekleştirdi.

ŞUTSO Heyeti,Bölgenin sebze ihtiyacını karşılayan ve Şanlıurfa’nın 45 kilometre doğusunda Karaali köyünde yer alanKaraali sera bölgesini ziyaret ederek URGE Destekleri Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile ilgili detayları paylaştı,seracıların üretimlerini yerinde inceledi,  sorunlarını dinledive çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Gerçekleşen ziyarette ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkan Yardımcısı Halil Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Atlas, Mithat Arhan, Mustafa Badıllı, Genel Sekreter Faruk Yaşar, GAP Seracılar Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz, AK Parti eski MKYK Üyesi Mehmet Oymak, M. Emin Kuş, Mustafa Görgen, Ali Beyazkuş ve sera sahibi yatırımcılar hazır bulundu.

ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin ve beraberindeki heyet salatalık, patlıcan, domates ve biber üreticileri ile toplantı yaparak Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile ilgili detayları paylaştı,sorunlarını dinledi, çalışmaları hakkında bilgi aldı, sektörle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Sera üretici ve yatırıcılar; elektrik enerjisi sorunu, Personel yetersizliği, kalifiye eleman, Pazar bulamama ve pazarlarda güven sıkıntıları sorunları olduğunu belirterek çözümü konusun da ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin’den yardımlarını talep etti.

ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin de Pazar bulamama ve pazarlarda güven sorunlarını gerçekleştirilecek Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile aşılacağını, enerjisi sorunu, Personel yetersizliği, kalifiye eleman gibi sorunların çözümü için ilgili kurumlarla görüşüleceğini ifade etti.

Ziyaretin ardından URGE projesinin başvuru evrakları imzalanarak başvurunun son aşaması gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142