Urfa'nın yükselen değeri ASKON..

ASKON İZMİR ŞUBEYİ AĞIRLADI

Urfa'nın yükselen değeri ASKON..
banner206

 

Geçtiğimiz günlerde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından açılışı gerçekleştirilen kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesi, İzmirli mevkidaşlarını ağırladı.

Açıldığı günden buyana adından sıkça söz ettiren Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şubesi kısa sürede bölgeye 100'e yakın işadamı getirdi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın açılışını yaptığı Askon Şanlıurfa Şubesi kısa sürede yaptığı çalışmalarla göz doldurmayı başardı. ASKON Elazığ şubesi yönetim kurulu başkanı üyelerini geçitğimiz günlerde Şanlıurfa'ya davet eden Askon Şanlıurfa Şubesi, dünde İzmirli işadamlarını ağırladı.

Askon İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan'ın başkanlığında yönetim kurulu ve üyelerden oluşan yaklaşık 50 kişilik işadamı heyeti Askon Şanlıurfa şubesinin davetlisi olarak Şanlıurfa'ya geldi.

Askon Şanlıurfa şube Başkanı Orhan Şahin ve yönetim kurulu üyeleri  İzmirli işadamlarıyla dün akşam El Ruha otelinde iş geliştirmne toplantısı yaptı. Toplantı'ya Organize Sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar ve Karacadağ kalkınma ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak'da katıldı.

Çolak İzmir'li işadamlarına 6. bölge teşvik paketinde olan Şanlıurfa'nın yatırım fırsatlarını anlattı. Sunum'dan etkilenen izmirli işadamları bölgeye Cam üretme tesisi ve Mobilya üretimi konusunda yatırım için yeşil ışık yaktı.

Gecede konuşan Organize sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar 2 . OSB'de yerlerin % 80 e kadar dolduğunu hatırlatarak ciddi yatırımlar için herzaman yerimiz var diyerek sanayicilerden yatırım istedi.

2 li iş görüşmelerinin'de yapıldığı gecede ev sahibi olan Askon Şanlıurfa Şubesi Başkanı Orhan Şahin Şanlıurfa'nın huzur kenti olduğunu batıya en yakın doğu ili olan Şanlıurfa'ya yatırım için geç kalınmaması gerektiğini dile getirdi.

Kobani olayları ile gündemden düşmeyen Şanlıurfa'ya  böylesi bir zamanda bu kadar işadamının gelmesinin ayrı bir manası olduğuna dikkat çeken Şahin İzmirli işadamlarına destekleri için teşekkür etti.

Askon İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan Şanlıurfa'nın çok cazip yatırım fırsatlarıyla dolu olduğunu hatırlattıgı konuşmasında Suriye olaylarına da değindi. Bölge insanın bu süreçte misafirperverliğini birkez daha ortaya koydugunu dile getiren Hazırbulan bu süreçte Şanlıurfa'nın yanında olduklarını söyledi.

Karşılıklı iş görüşmelerinin yapıldığı toplantı sonrasında Askon Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin İzmir Şube Başkanı  Zekeriya Hazırbulan, OSB Müdürü Oktay Yaşar ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak'a isimlerinin ve unvanlarının hat ustası tarafından  arapça yazıldığı  tablo hediye edildi.

İzmirli İşadamları bugünde Şanlıurfanın tarihi ve turistik bölgelerini  gezecekler. Göbeklitepe 'den Balıklı göl platosuna kadar inecek olan işadamlarına Askon Şanlıurfa şubesi üyeleri eşlik edecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277