Erdoğan'dan Urfa'ya kötü haber

.

Erdoğan'dan Urfa'ya kötü haber
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye de yaşayan Suriyelilere vatandaşlık verilecegini soyledi. Türkiyede en fazla Suriyelilerin yaşadığı Şanlıurfa’da ki Suriyelilere vatandaşlık verilmesi durumunda Urfa nüfusuna 500 bin kişi daha eklenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın satır başları şu şekilde:

Suriyeli misafirlerimize bu şehire sığındıkları için teşekkür ediyorum. Burada bulunan muhacir kardeşlerim vatanın ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Türkiye, Suriye'den gelenlerin de vatanıdır.

Bizim ülke olarak resmi sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız başkadır. Gönül sınırlarınımızın hududu, bizim kardeş olarak gördüğümüz, bizi kardeş olarak gören herkesin yaşadığı yerleri içine alır. Dolayısıyla Suriye'den gelen kardeşlerime diyorum ki biz sizi kardeşimiz olarak görüyoruz, siz de bizi kardeş olarak görüyorsanız vatanınızdan uzak değilsiniz sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız

Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığımızın attığı adımlar var. Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu ofisle takip etmek suretiyle bu kardeşlerimize, bu yardımı, bu desteği yaparak onlara vatandaşlık imkanını vereceğiz.

Suriye konusunda 6 yıl önce neyi savunuyorsak bugün de aynısını savunuyoruz. İşin içine terör örgütleri karışmasaydı bugün Suriye özgür bir ülkeydi. Suriye'de ne DAİŞ müslümanları temsil ediyor ne de YPG Kürtleri temsil ediyor. Madem ateşin kaynağı Suriye'dir öyleyse doğrudan bu sorunu çözmeliyiz.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 21:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut budak
Mahmut budak - 4 yıl Önce

Urfadaki millet 100/80ni işsiz kendi milletine iş imkanı sağlasinlar

kesinlikle suriyrlileri istemiyoruz
kesinlikle suriyrlileri istemiyoruz - 4 yıl Önce

Urfayi haram ettiler suriyelileri kampa gitmelerini istiyoruz

mustafa duman
mustafa duman - 4 yıl Önce

Kesinlikle suriylileri istemiyoruz...

mustafa duman
mustafa duman - 4 yıl Önce

Kesinlikle suriylileri istemiyoruz...

urfalı suphi baba
urfalı suphi baba - 4 yıl Önce

cumurbaşkanım bu süriyeliler geldikçe bazı vatandaşlarımız işte bulamıyor

URFALI ELMASCAN
URFALI ELMASCAN - 4 yıl Önce

O ZAMAN TÜRKİYEDEKİ TÜM SURİYE LİLERİN SAYISINI TESPİT EDİN.81 E BÖLÜN HER İLE DAĞITIN.HADİ YAPIN DA GÖRELİM.OTURUN RAHATINIZ YERİNDE VATANDAŞIN ADINA BOL KESEDEN ATMAK KOLAY.

eski urfam
eski urfam - 4 yıl Önce

eger sen milleti düşünüyorsan bu suriyelileri milleti istemiyor sen niye tutuyorsun urfada aç kaldık kira veremez olduk çalışamaz olduk

Urfalı
Urfalı - 4 yıl Önce

Ak Parti sonudur demek

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142