Gerçekler ortaya çıkıyor Rusya ile ABD'nin Darbe Savaşı...

.

Gerçekler ortaya çıkıyor Rusya ile ABD'nin Darbe Savaşı...
banner206
 Yabancı basında, 15 Temmuz gecesine ilişkin ayrıntılar bir bir gün ışığına çıkarken Fransız yazar Hannibal Genseric de kanlı darbe girişimi gecesini “Obama’nın Türkiye’de yaptırdığı darbeyi Putin nasıl Şah-Mat etti” başlığı ile kaleme aldı.
15 Temmuz gecesine ilişkin çok çarpıcı ve ilginç ayrıntıları somut analizleriyle yorumlayan Genseric’in söz konusu yazısında bugüne değin duymadığımız ve Türk basınına yansımamış bilgiler var.

ABD VE NATO ORGANİZE ETTİ

Darbe girişimini ABD ve NATO’nun organize ettiğini savunan Fransız araştırmacı-yazar Genseric, planlayıcılarının da ABD istihbaratı (CIA), İngiliz istihbaratı (MI6) ve İsrail istihbaratı (Mossad) olduğunu ve sonucunun da Türkiye’yi Anglo-Siyonist Eksen’den (Anglo-Sionist Axis-ASA) uzaklaştıracağını ve Şangay İşbirliği Organizasyonu’na (Shanghai Cooperation Organization-SCO) veya da Gelişmekte Olan Ülkeler Grubu olarak tanımlanan BRICS’e (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) yaklaştıracağını belirtmekte.

RUS İSTİHBARATI (KGB) ÇOK İYİ ÇALIŞTI

Genseric’in dikkat çeken tespitlerinden en önemlisi arasında yer alan ise; Rus İstihbaratı’nın (KGB) çok iyi çalıştığı ve 15 Temmuz darbesi ile ilgili bilgileri çok önceden Vladimir Putin’e ilettiği ve Türk hükümetini haberdar etmek için daha detaylı bilgi toplamaya başladığı oldu.

BATI, ERDOĞAN BAŞTA OLDUĞU MÜDDETÇE, ‘YENİ DÜNYA DÜZENİ’ KURMAYACAĞINI ANLADI

İncirlik Üssü’nden yönetilen darbe girişiminin fiyasko ile sonuçlanması nedenini ise Genseric şöyle özetliyor;

“İncirlik Üssü’nden yöneltilen bu boyuttaki bir darbenin fiyasko ile sonuçlanmasının nedeni Rusya’nın iki tarafa da çalışan ajanları ekarte etmiş olmasıdır. Bu darbede İncirlik Üssü”ndeki yüksek rütbeli subayların kullanılması çok aptalca oldu. Bu hata darbenin CIA tarafından yapıldığını ortaya çıkardı. Batı güçleri Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olduğu müddetçe, Yeni Dünya Düzeni (New World Order-NWO) projesinin hedefi olan Dünya Devleti’ni kurmanın mümkün olmayacağını artık anlamışlardı.

Erdoğan’ın Orta Asya Türk Devletleri ve bir kısım Orta Doğu ülkeleri ile güçlü bir blok kuracağını anladılar ve bu darbeyi planladılar. Kremlin, Türkiye’nin NATO ve AB ile arasının bozulduğunu biliyordu. Başarısız bir darbenin Türkiye’yi Rusya’ya yakınlaştıracağını hesaplayıp, darbe süresince Türkiye Hükümetine yardım etti”

“FETÖ'CÜ YARGIÇLAR DARBECİ GENERALLERE HABER İLETTİ, DARBE ÖNE ALINMAK ZORUNDA KALINDI”

Yazısında, “Rusya, Suriye, İran ve Batı ülkeleri darbe yapılacağını biliyorlardı” diyen Genseric şöyle devam etti;

“Darbe günü Batı dünyası İstanbul ve Ankara’ya canlı yayınla bağlanmış, CNN’in ünlü sunucusu Christiane Amanpour ise darbeden 2 gün evvel tüm kamera ve yayın ekibi ile Türkiye’ye gelmişti, darbe günü canlı yayın yapabilmek için. Putin, danışmanı Alexander Dugin'i, Türkleri darbe konusunda uyarması için, Ankara'ya çok gizli bir şekilde gönderdi. Dugin Türk Hükümetine uzun bir darbeciler listesi verdi. Darbecilere “karşı darbe” yapılması” bir ay önceden bazı darbecilerin kimliklerinin öğrenilmesi ile başlatıldı. Türk hükümeti 2 bin Türk askerinin (hava ve deniz) tutuklanması için savcıya talimat verdi. Mahkemeler bu talebi reddetti. FETÖ'cü yargıçlar darbeci generallere bir şeylerin olduğu haberini ilettiler. Bu şekilde, darbe öne alınmak zorunda kalındı.”

“ABD VE BATI MEDYASI, DARBENİN BAŞARISIZ OLACAĞINI ANLAYINCA “ERDOĞAN’IN SAHTE DARBESİ”YDİ DEMEYE BAŞLADI”

“24 saat susan Amerikan ve Batı medyası, darbenin başarısız olacağını anlayınca, tipik yanıltıcı propaganda ile ortaya çıktı. Madem Erdoğan'ın uçağını F-16'lar gördü niye vurmadılar; çünkü darbe Erdoğan'ın “Sahte Darbesi”ydi de ondan demeye başladılar. Gerçek ise çok farklıydı. Türk F-16’larının peşinde 7 Rus uçağı ve iki S400 füze sistemi de üzerlerine kilitlenmişti. F-16 pilotlarına ihtar edildi: "Erdoğan'ın uçağına en ufak bir atış yaptığınız takdirde yok edileceksiniz." Bu sebeple, Türk jetleri Erdoğan'ın uçağına ateş edemedi. İncirlik ABD Üssünden 42 helikopterin yok olması ilk anlarda izah edilemedi. Sonradan öğrenildi ki, bu helikopterler Türkiye'yi işgal edecek güçlere katılmışlardı. Bu nedenle Türk hükümeti İncirlik üssünü 2500 polisle kuşatmış, elektriğini kesmiş ve Amerika'ya "Ne yaptığınızı biliyoruz, Askerlerinizi bu yüzden güvenceye aldık." Mesajını iletti. Bunun üzerine, Obama işgal güçleri armadasını (bir çok ulustan oluşan ordu) durdurdu…”
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 12:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kovboy
Kovboy - 4 yıl Önce

Amerika katill

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142