Haliliye, Suruç'un yanında

Haliliye Belediyesi; İçişleri Bakanlığı’nca Kanun Hükmündeki Karar ile görevlendirme yapılan Suruç Belediyesi’ne destek oldu.

Haliliye, Suruç'un yanında
banner206

12 Eylül tarihinden beri personel ve araç ile konteyner desteğinde bulunan Suruç’ta, belediye yetkilileriyle de ortak çalışma programları yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, Kanun Hükmündeki Kararname ile Suruç Belediye Başkanlığı’na yeniden görevlendirme yaptı. Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz’ün görevlendirildiği Suruç Belediyesi’ne, Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla o tarihten itibaren Haliliye Belediyesi destek oldu. 12 Eylül tarihinden itibaren Haliliye Belediyesi’nce 4 araç ve 12 personel Suruç’ta görevlendirildi. Yaklaşık 15 gün boyunca Suruç’un temizlik ihtiyaçları bu ekip tarafından giderildi.

SURUÇ BELEDİYESİ YETKİLİLERİYLE ORTAK PROGRAM YAPILDI

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Dişli’de, ortak program yapılması için Suruç’a gitti. Burada Suruç Belediyesinin Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Park Bahçe müdürlüğü yetkilileriyle görüşen Dişli, Suruç Belediyesinin personellerinin çalışmalarına yönelik koordineli program yaptı. Personellerin çalışma saatleri ve kılık kıyafetlerine ilişkin ortak kararlar alındıktan sonra, çalışmalar bu doğrultuda yapılmaya başlandı.

100 KONTEYNER HİBE EDİLDİ, TÜM KONTEYNERLER YENİLENDİ

Haliliye Belediyesi, Suruç’ta kirliliğin önüne geçmek adına da 100 konteyner hibesinde bulundu. Kamyonlarla Suruç’a götürülen konteynerler, Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı mobil atölye aracılığıyla bakım ve onarım çalışmaları yapıldıktan sonra boyanarak, üzerine “Suruç Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü” yazıldı. Suruç Belediyesine ait tüm çöp konteynerlerinin de bakım ve onarım çalışmaları yapıldıktan sonra tüm konteynerler, ilçedeki yoğunluk ve ihtiyaç durumuna göre yeniden yerleştirildi.

ÇÖPLER TOPLANDI, SURUÇ PIRIL PIRIL OLDU

Haliliye Belediyesi’nce, Suruç Belediyesi’ne görevlendirilen 15 metreküplük çöp kamyonu, arka işçileriyle birlikte ilçede yol kenarlarına, sokaklara ve evlerin önleri ile çöp konteynerlerine boşaltılan çöplerin toplama işlemlerini yaptı. İlçedeki kirliliğin önüne geçildikten sonra Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait 2 adet sulama aracıyla ilçe baştan aşağı yıkanarak pırıl pırıl hale getirildi.

Yapılan görüşmeler neticesinde de Haliliye Belediyesi ekiplerince, belirlenen programlar doğrultusunda Suruç’taki temizlik çalışmalarına destek verilecek. 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142