Hilvan'da 93 Ailenin Konut Sevinci

Hilvan'da 2. Etabı yapılan TOKİ konutlarını belirleme kurası yapıldı

Hilvan'da 93 Ailenin Konut Sevinci
banner206

Hilvan'da dar gelirli aileler için yaptırılan 2. Etap 98 konuttan 93 konutun sahibi çekilen kurayla belirlendi.

Hilvan Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından dar gelirli aileler için yaptırılan 2+1 98 konut, Hilvan Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kura ile belirlendi. Kura törenine, Hilvan Kaymakamı Halid Yıldız, Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan Jandarma Bölük Komutanı İsmail Tanrısever, TOKi yetkilileri ile hak sahibi vatandaşlar katıldı.

 

ŞEHİT AİLESİ KURAYA TABİ TUTULMADI
Diyarbakır karayolu üzerinde yapılan  konutların belirlenme töreninde, şehit ailesinin önceden belirleyip beğendiği konut kuraya tabi tutulmadı. 1 Eylül 2016 yılında Siirt'in Pervari İlçesi'nde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen uzman çavuş Halit Şıltak adına eşi Emine Şıltak ve 2,5 yaşındaki kızı Zeynep Işıl Şıltak katıldı. Diğer hak sahipler, konut sahibi olmanın sevincini yaşayan şehit eşi Emine Şıltak'a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

3'ÜNCÜ ETAP DA YAPILACAK

Kura çekiminden önce konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan Belediyesi olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ödeme kolaylığı da göz önüne alınarak dar gelirli ailelerin barınması için 98 konut yapımına başlandı. Bundan sonraki süreçte gelecek talepleri de göz önüne alarak 3. Etap için başvuruda bulunacağız. Konut sahibi olan aileleri tebrik eder hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim dedi. Konut belirleme kura töreninde kuraya girmeyen 5 konut, TOKİ tarafından daha sonra satışa sunulacak.Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142