İstanbulda bir ilk gerçekleşti

Şanlıurfa Valisi Abdullah erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İstanbul'da yaşayan Şanlıurfalı İş Adamlarıyla istişare toplantısında bir araya geldiler. Vali Abdullah Erin Urfalılar memleketime sanayi ve eğitim konusunda yatırım yapsınlar. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Tarıma dayalı bir kent oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

İstanbulda bir ilk gerçekleşti
banner206
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde İstanbul'da yaşayan Şanlıurfalı İş Adamlarıyla istişare toplantısı düzenlendi. İstanbul'da bir otelde düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Ali Cevheri,  Haliliye Belediye başkanı Fevzi Demirkol , Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci karaköprü belediye Başkanı Metin Beydilli, Baro Başkanı Ahmet Tüysüz, Esnaf sanatkarlar odası Başkanı Şefik Bakay, Ziraat odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu , SUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen, Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan,  Istanbul Vali Yardımcısı Bahattin Atcı,  Karacadağ Kalkınma Ajansından Yunus Çolak  ile Şanlıurfalı İş Adamları Dernek Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan, Istanbul Şanlurfalılar Dernek Başkanı Av. müslüm Kayacan ve iş adamları'ndan aralarında Hıdır Tepret, Mehmet Çavuş, Ahmet Bingöl, Nabi Kırmızı , Ethem Yasak, Feridun Geçgel, Aslan Akyürek, ve çok sayıda katıldı. İstişare toplantısında İş Adamlarına Şanlıurfa'da yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında sunum yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İstanbul'da yaşayan iş adamlarını yatırım için Şanlıurfa'ya davet etti. 

Ak parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar ve M.Ali Cevheri birer konuşma yaparak iş adamlarını yatırım için davet ettiler.Şanlıurfa'yı tarıma dayalı bir kent oluşturma çabası içerisinde olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Bir şehrin gelişimi sadece kamu yönetimleri ve yerel yönetimlerle tek başına olabilecek bir şey değildir. Doğru olan yaklaşım el birliği ile olan yaklaşımdır. Şehir bu elbirliği ile bunu başarmıştır. Bakanımız, Valimiz, Milletvekillerimiz ve yerelde 13 belediye olarak bizler el birliği ile hareket ediyoruz. Sivil toplum örgütleri olarak çok güzel bir kent konseyi kuruldu. Şehirde birlik ve beraberlik çok güzel bir şekilde tesis edilmiştir. Şanlıurfa çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Kupa Voley finali Şanlıurfa'da yapılıyor. Pazartesi günü Ankara ATO'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla çok önemli bir toplantı daha yapacağız. Şanlıurfa 12 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip bir kenttir. Gençlerimizi, eğitirsek, meslek edindirme noktasında onları vizyonel bir bakışla okumalarını sağlarsak şehrimiz her yönü ile gelişir. Şanlıurfa'da tarıma dayalı bir sanayi şehri oluşturmaya çalışıyoruz. Şanlıurfa yatırımcıya kucak açmış bir şehirdir ve bir çok alanda organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Şanlıurfa merkez ile birlikte ilçelerde de OSB bulunmaktadır. Yatırım için alt yapı hazır ve iş adamlarımızı kente yatırım yapmaya davet ediyoruz. Şanlıurfa inanç merkezleri ile bir odak şehirdir" dedi. 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise Tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için her türlü desteğin sağlandığını ve kente yatırım yapacak olan iş adamlarına her zaman destek vereceklerini söyledi.Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142