Karaköprü yeşile bürünecek

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü'yü yeşil bir ilçe yapmak için 2017 yılı içerisinde ilçeye 200 bin metrekare yeşil alan kazandırmayı hedeflediklerini açıkladı. Başkan Baydilli, “2017 yılı, Karaköprü’müzün yeşil alanda doruğa çıkacağı yıl olacak ve ünlü isimlerin isimleri parklarda yaşatılacak” dedi.

Karaköprü yeşile bürünecek
banner206
Karaköprü Belediyesi, 2017 yılına da yeni hizmetler ve projelerle girerken, ilçede yeşil alanı artırmak için yeni parklar ve yeşil alan projelerini hayata geçiriyor. Son olarak Seyrantepe (Maşuk-TOKİ) Kompleksi projesi ile Doğukent Parkı projelerini duyuran Karaköprü Belediyesi 2017 yılında ilçeyi adeta yeşile büründürecek.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, yaptığı açıklamada göreve geldiklerinde Karaköprü'nün daha yeşil bir ilçe olması için çalışacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatarak, bunu gerçekleştirmek için yeni projelerle yeşil alanı gün geçtikçe artırdıklarını belirtti.


 Yeşil alanlar dünyanın akciğerleridir

Başkan Baydilli; “Yeşil alanlar dünyanın akciğerleridir. Biz de Karaköprü ilçemizde yeşil alanımızı artırmak için yeni parklar, projeler yapıyoruz, zaten Karaköprü'müz Şanlıurfa'da en çok yeşil alana sahip ilçemiz konumunda.  Bizim hedefimiz her yıl bu yeşil alanı artırmak ve yemyeşil bir Karaköprü oluşturmaktır. Bu sene de Seyrantepe (TOKİ- Maşuk)  Kompleksimizde 11 bin metrekare, Doğukent Parkımızda da 6 bin metrekare yeşil alanı ilçemize kazandıracağız. Bunun yanında yapacağımız yeni parklarımız ve ağaç dikimlerimizle 2017 yılı içerisinde ilçemize 200 bin metrekare yeşil alan kazandırma hedefimiz var. İnşallah her sene bu hedefin daha üstüne çıkarak yemyeşil bir Karaköprü'yü vatandaşlarımıza kazandırırız” diyerek Karaköprü sakinlerinin de ilçelerine ve dolayısıyla yeşil alanları, ağaçları sahiplenmelerini istedi.


Urfa ve Karaköprü’ye hizmet eden ve katkıda bulunanların ismi parklarda yaşatılıyor

2016 yılında Karaköprü'ye 60 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını belirten Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “İlçe genelinde yapılan bazı parklara İbrahim Tatlıses, Mahmut Tuncer gibi ilimizin tanıtımına katkıda bulunan Urfalı ünlü sanatçıların ve ilçemize hizmet etmiş eski Belediye Başkanlarımızın ismini veriyoruz. İsimlerini yaşatıyoruz ve her an anılmalarını, unutulmamalarını sağlıyoruz” dedi.


Başkan Baydilli’den Parkların bitirilmesi talimatı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, beraberinde Karaköprü Meclis Başkan Vekili Bekin Sıtkı Akyol, Meclis üyeleri Mehmet Nimetoğlu, Mehmet Emin Aslan, Mithat Şaka ile birlikte ilçe genelinde yapımı devam eden parklarda incelemelerde bulundu, ilgililerden bilgi aldı, bir an evvel tamamlanarak mahalle sakinlerinin ve özellikle çocukların hizmetine sunulması talimatını verdi.


Hocaların Hocası merhum Mehmet Salih Önen ismi yaşatılmalı

Parklara Urfa’ya ve Karaköprü ilçesine hizmet eden idareci ve ünlülerin isimlerinin verilmesinin yerinde bir karar olduğunu belirten bazı Meclis üyeleri ve Karaköprü sakinleri, Karaköprü’nün akıllarda kalan en güzel havuzlu evinde ikamet eden ve çocuklarını orada yetiştiren, 1958 yılında Urfa Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapmış olan, 1962 yılından 1970 yılına kadar Diyarbakır Eğitim Enstitüsünde idarecilik yapmış, 1970 yılında Kültür Ataşesi olarak Ürdün’de görevlendirilmiş ancak, Ürdün’de yaşanan iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye çağrılarak 15.07.1970 günü Isparta Öğretmen Okuluna Edebiyat Öğretmeni olarak atanan, Temmuz 1971’den 1974’e kadar Isparta Eğitim Enstitüsü Müdürü ve Öğretim Görevlisi olarak görev yapan, 1974 yılında Ankara Yüksek Öğretmen Okuluna Müdür olarak atanarak bu görevini sürdürdüğü dönemde Türkiye’de açılan örgün Meslek Yüksek Okulları arasına Urfa’nın da alınması için yoğun çaba harcamış olan ve Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda Müdür olarak görevli iken 23.02.1976 tarihinde doğduğu topraklara dönerek, Urfa Meslek Yüksek Okulunun Kurucu Müdürü olan ve 1980 yılına kadar Urfa’daki görevini sürdüren, 1980-1982 yıları arasında İstanbul Çemberlitaş Kız Lisesinde Edebiyat Öğretmenliği yaptıktan sonra 1982 yılında atandığı Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak 12 yıl görev yapan ve Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri görevini de sürdüren, bu arada 4 ciltlik “Örnekleriyle Türkçe Sözlüğü”nü yazan, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Abdülkadir Emin Önen’in de babası olan ve 08.05.2015 Cuma günü Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olan Hocaların Hocası 1931 doğumlu merhum Mehmet Salih Önen’in de güzel parklardan birine isminin verilmesinin uygun olacağını dile getirdiler.  

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 13:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Sayın Başkanım ATAKEN Mahallesini 6163 sokak lambaları yanmıyor ve birde Narlıkuyu mahallesi 25 yol ve kaldırımlar neden yapılmıyor ne zaman yapılacak

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142