3 Yılda tam 5 bin adet toplandı

.

3 Yılda tam 5 bin adet toplandı
banner206

Şanlıurfa'da 4. sınıf öğrencisi Ali Efe Dondurmacı, Büyükşehir Belediyesinin desteği ile 3 yılda 5 bin kapak toplayarak engelli bir gencin akülü araç sahibi olmasını sağladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Engelliler Şube Müdürlüğü, 4. sınıf öğrencisi Ali Efe Dondurmacı'nın sosyal projesine ortak oldu ve engelli bir gencin daha akülü araç sahibi olmasını sağladı.

Ali Efe ve arkadaşları 3 yıl boyunca topladıkları 5 bin pet şişe kapağını yanlarına alarak Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat etti. Topladıkları kapaklar ile bir gence akülü araç kazandırmak istediklerini söyleyen gençlerin bu talebine olumlu yaklaşan Büyükşehir Belediyesi, engelli bir genci belirleyerek araç teminini sağladı. Engelli Fehmi Maskan ile öğrencileri buluşturan Büyükşehir Belediyesi, gençlerin duyarlı projelerinin devam etmesi için bu tür yaklaşımların örnek olması gerektiğini belirtti.

 

ŞAMAT: ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Öğrencilerinin projelerine destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Okul Müdürü Arif Kemal Şamat, "Öğrencilerimizin geliştirdiği sosyal projelerine Büyükşehir Belediyemiz ses verdi. İlk olarak öğrencilerimizin bize getirdiği fikirle yola çıktık. Öğrencilerimiz topladıkları kapaklar sayesinde bir engelli gencimize akülü engelli aracı kazandırdık. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

İPAR: BÜYÜKŞEHİR, HER ZAMAN GENÇLERİN YANINDA

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü  Habip İpar ise "Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı içerinde öğrencilerimizden Ali Efe ve arkadaşları 3 yıldır topladıkları kapakları değerlendirmek için bize  ulaştırdı. Toplanan kapaklar karşılığında bir adet akülü sandalye vermeyi taahhüt ettik. Belirlediğimiz bir engelli kardeşimize öğrencilerin emeği olan akülü engelli aracını verdik" diye konuştu.

Bu arada engelli aracına kavuşan Fehmi Maskan ise akranlarına teşekkür etti. Maskan, "Eyyübiye İlçesi 12'ler mahallesinde oturuyorum. Engelli araca ihtiyacım vardı, müracaat etmiştim. Sağ olsunlar sandalye yardımından dolayı başta öğrenci arkadaşlarıma ve yetkililere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142