AÇIK KAPI YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ

AÇIK KAPI YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ
banner206

 İçişleri Bakanlığı’nın talimatlarıyla, aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 15 ilde kurulan Açık Kapı birimine gelen talepler, en kısa sürede sonuçlandırılıyor.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in üzerinde hassasiyetle durarak kuruluşunu gerçekleştirdiği, Şanlıurfa Hükümet Konağı girişinde hizmet vermeye başlayan Açık Kapı birimine müracaat eden yüzlerce vatandaştan biri olan yüzde 40 engelli raporu bulunan Abdulkadir Demir adlı vatandaş, talebinin yerine gelmesinin sevincini yaşadı.

Açık Kapı’ya başvurarak engeli nedeniyle çalışamaz durumda olduğunu ve çocukları için giyim yardımı talebinde bulunan Demir’in talebi Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na iletildi. Yapılan incelemede başvuru sahibinin engelli raporuna sahip olduğu, üç aylık emekli aylığı aldığı ve çocukları için şartlı nakit yardımından faydalandığı belirlendi. İlgilinin çocukları için giyim yardımı talebini değerlendiren vakıf mütevelli heyetine de olumlu yanıt verdi. Ailesiyle birlikte Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından sağlanan giyim yardımlarını teslim alan Abdülkadir Demir, talebine hızla yanıt veren Açık Kapı çalışanlarına ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142