Açılış töreninde konuştu

Açılış töreninde konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhan Felek Atletizm Pisti'nin açılış törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada "Spor herkes içindir" ilkesi ile çalıştıklarını belirterek, uygun yerlere 10 bin pota yerleştirileceğini ve yüzme havuzlarının 24 saat açık olacağını söyledi. Erdoğan, Türk vatandaşlığına geçen Shane Larkin'in Milli Takım'a güç katacağını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Sizleri hasretle ve muhabbetle selamlıyorum. Burası İstanbul'un en köklü spor tesislerinden biridir. Bu tesisten nice sporcu yetişmiştir. Bizde futbol oynadığımız dönemde burada maçlara çıkıyorduk.

GENÇLERE MÜJDEYİ VERMEK İSTERİM

Tesisimiz 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pistine sahiptir. Tesis bünyesinde halter ve kondüsyon salonu vardır. Buradan tüm gençlerimize şu müjdeyi vermek isterim. Burhan Felek 7 gün 24 saat hizmet verecektir. Böylece okula ve işe gidenler de kullanabilecek. Bu tesisleri çürüyüp gitsin diye yapmıyoruz. Milletimiz bu tesisleri kullansın istiyoruz.

YÜZDE YÜZ BURS İMKANI

Her alanda olduğu gibi sporda da son 17 yılda dünyada eşi benzeri olmayan bir tesisleşme devrimi gerçekleştirdik. Spor tesislerine eski parayla 9,5 katrilyon lira yatırım yaptık. İnşa ettiğimiz tesisler sayesinde lisanslı sporcu sayısında bir patlama yaşıyoruz. 9 buçuk milyon lisanslı sporcu bulunuyor ülkemizde. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, devrim niteliğinde bir adım attı. Artık gençlerimiz okul mu spor mu ikilemi arasında kalmayacak. Artık sporcularımız anlaşmalı 28 vakıf okulunda yüzde yüz burslu okuyacak.

YENİ BİR KAMPANYA DAHA BAŞLATIYORUZ

Sportif imkanları herkes için ulaşılabilir hale getirmenin gayreti içindeyiz. Buradan tüm vatandaşlarımızı spor yapmaya devam ediyoruz. Avrupa'nın en genç ve dinamik nüfusuna sahibiz. Yeni bir kampanya daha başlatıyoruz. Ülkemizin dört bir köşesine uygun olan her yere 10 bin pota yerleştiriyoruz.3 gün önce imzayı attım, vatandaşlığa attım. Shane Larkin'in milli takıma katılımı için hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.Bu sahalarda ter döken evlatlarımız arasından yeni şampiyonlar çıkacak.

YÜZME HAVUZLARI 24 SAAT AÇIK OLACAK

Bu yıl olimpiyatlarda sporcularımızın atacağı adımlarda büyük beklentimiz var. Ülkemizi temsil edecek sporcularımıza inanıyor, güveniyoruz. Yüzme havuzları 24 saat açık olacak. 1 milyon kişiye yüzme öğreteceğiz. Elazığ'daki depremden sonra bölgeye giden gençliğimiz onlarca hayat kurtardı. En az 1 milyon genci de gönüllülük faaliyetlerinde görmeyi hedefliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142