Afrin Harekatında harita değişiyor...

Afrin Harekatında harita değişiyor...
banner206
 Türk Silahları Kuvvetleri (TSK) ve Özgür  Suriye Ordusu (ÖSO),  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in kuzeydoğusundaki Eyn  Batman Dağı'nın terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO unsurları, akşam saatlerinde Afrin'in Racu beldesinin kuzeydoğusunda bulunan Eyn Batman Dağı'nı terör örgütünden ele geçirdi.

KURNİ DAĞI'DA TERÖRDEN TEMİZLENMİŞTİ

Gündüz saatlerinde de Afrin'in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Bak Ubasi köyü ile çevresindeki Kurni Dağı teröristlerden arındırılmıştı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 12. gününde Afrin'in beş beldesinde 19'u köy, biri köy altı yerleşim ve 7'si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 27 nokta örgütten kurtarılmış oldu.

İşte terörden temizlenen bölgeler:

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri harekatta, Bülbül beldesinde  Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa ve Bak Ubasi köyleri, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği ve Alkana köyleri, 915. Tepe ile 740 Tepe'yi, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi ve Kara Mitlak köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde de Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyünü ele geçirmişti.

Zeytin Dalı Harekatı öncesi Afrin haritası:

Zeytin Dalı Harekatı'nın 12'nci gününde Afrin haritası:


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142