Akçakaleliler demokrasi nöbetini sürdürüyor

.

Akçakaleliler demokrasi nöbetini sürdürüyor
banner206

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen demokrasi nöbeti, 4’üncü gününde de dolu dolu geçti.

11 Temmuz Salı günü binlerce Akçakalelinin Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan öncülüğünde gerçekleştirdiği “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başlayan demokrasi nöbeti, Süleyman Şah İlkokulu bahçesinde artan bir katılımla devam etti.

Programın dün akşamki bölümünde 15 Temmuz şehitleri için hatim indirildi, dualar okundu. Ellerinde Türk bayrakları ile alanı dolduran vatandaşlar, Irak ve Suriyeli misafirlerin okuduğu Mevlid-i Şerif ile duygu dolu anlar yaşadı.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılan Akçakaleli vatandaşlar, 15 Temmuz için oluşturulan hatıra defterine, hain darbe girişimi ve sonrasında yaşananlarla ilgili duygu ve düşüncelerini yazdı.

Katılımcılara helva ve mevlit şerbeti ikram edilen demokrasi nöbeti, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın da katılımıyla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.


Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142