Akyürek, Suriyelilerin sorunlarını dinledi

Akyürek, Suriyelilerin sorunlarını dinledi
banner206
 Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde çadır kenti ziyaret eden AK Parti Şanlı urfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Suriyeli mültecilerin sorunlarını dinledi.

Milletvekili Akyürek, Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım ve beraberindeki heyetle 18 bin 560 kişinin barındığı AFAD Viranşehir Konaklama Tesisleri'ni ziyaret etti. 4 saat süren çadır kent ziyaretinde heyet, mahalleleri, marketleri, okul ve hastaneleri inceledi. Suriyeli ailelere de çadırlarında konuk olan heyet, ailelerle sohbet edip sorunlarını dinledi. Ailelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan selam getirdiğini ifade eden Akyürek, ailelere bir gün savaşın biterek mutlaka yurtlarına döneceklerini dile getirdi. Çocuklara da oyuncak dağıtan Milletvekili Akyürek ve Kaymakam Citer, ailelere ayrıca gıda yardımında bulundu.

Kaymakam Citer, inşaatı devam eden 8 yataklı hastanenin önünüzdeki hafta hizmet vermeye başlayacağını söyleyerek, "8 yataklı hastanemizin hizmet vermeye başlaması ile çadır kentte yaşayan Suriyeli sığınmacılar daha sağlıklı şartlarda sağlık hizmeti almaya başlayacak. Bir hastanede bulunması gereken ekipmanların da bulunduğu hastane çadır kent dışına hasta sevkinin de önüne geçecek" dedi.

Milletvekili Akyürek, inşaatı biten 8 yataklı hastaneyi gezerken çok memnun kaldığını dile getirerek, "Diğer çadır kentlerde olduğu gibi çadır kentimize de inşa edilen bu hastane devletimizin büyüklüğü ve hükümetimizin kararlılığını gösteriyor. Mazlum Suriye halkına kucak açan milletimiz ekmeğini suyunu paylaştığı Suriyeli kardeşlerine sahip çıkarak dünyaya insanlık dersi verdi" dedi.

Akyürek, basın mensuplarına ise, "Arkadaşlar çekin, hastanenin fotoğraflarını çekin. Devletimizin büyüklüğü, şefkatini dünya görsün" diye konuştu

Yetkililer, çadır kentte bulunan 7 mahallenin muhtarları ile bir toplantı da gerçekleştirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik telefonla toplantıya bağlanarak, Suriyeli sığınmacıları selamladı. Muhtarlar, en büyük sorunlarının marketlerden kaynakladığını belirttiler. Marketlerde ürün bulamadıklarından yakınan muhtarlar, ayrıca ürünlerin fiyatlarının da fazla olduğunu ifade ettiler. Milletvekili Akyürek, muhtarlara Kaymakam Citer ile birlikte 10 gün içinde sorunu çözecekleri müjdesini verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142