Bakan Çelik şehit yakını gazileri unutmadı

.

Bakan Çelik şehit yakını gazileri unutmadı
banner206

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Sosyal İşler Başkanlığının düzenlediği toplantıda şehit yakınları, gazi ve engellilerle bir araya geldi.

Bakan Çelik, "Bu topraklar için dün de, bugün de canını verecek, hayatını verecek insanların olması bizleri gururlandırıyor"

16 Nisan'da yapılacak referandum öncesinde Şanlıurfa'da çalışmalarını sürdüren Bakan Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Sosyal İşler Başkanlığının düzenlediği toplantıda şehit yakınları, gazi ve engellilerle bir araya geldi. Bakan Faruk Çelik, Şehitlerimizin, gazilerimizin bize emanet ettiği değerleri korumak, bu değerler etrafında bir millet olmak bütünlük içerisinde yaşamaktır, bu da  bizi gururlandıracaktır. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyorum, gazilerimize hayırlı ömürler temenni ediyorum. Onbeş yıldır ülkeyi yönetenler olarak yaptığımız ilk icraatlardan biri, Şehitlerimize, şehit yakınlarına, gazilerimize ve engelli kardeşlerimize yönelik onların hayat standartlarını yükseltmek oldu. Bugüne kadar 30 bine yakın Şehit yakınımızı kamuda istihdam ettik.

Bakan Çelik,"Birileri bizim ayrılıp bölünüp parçalanıp küçülmemizden gelecekleri acısından medet umuyor. Ama kendilerine gelince kendileri birlik oluşturuyor. Kendileri dayanışma oluşturuyor. Bize gelince de bu birliğimizi çok görüyorlar. Bunlara dikkat edip ona göre geleceğimizi şekillendirmemiz gerekiyor. Aksi takdirde gençliğimiz, nesiller, çok büyük bir tehdit ve tehlikeyle karşı karşıya kalacaktır. Bu tehlikenin farkına varmadan çok ciddi kayıplarla karşı karşıya kalabilirler."

Şehitlik mertebesinin büyük bir makam olduğunu ifade eden Bakan Çelik, "Bu topraklar için dün de, bugün de canını verecek, hayatını verecek insanların olması bizleri gururlandırıyor. Eğer böyle olmasak, bu memleket üzerinde emelleri olanlar, çok büyük operasyonları gerçekleştirecekler. Bizim milletimizin dışında artık dünyada ülkesi için değerleri için canını verecek pek fazla milletlerde kalmadı"

Türk askerinin Fırat Kalkanı Harekatı'yla Suriye'de bir aylık sürede çok büyük bir alanı terör örgütlerinden kurtardığını anlatan Bakan Çelik, koalisyon güçlerinin Suriye'ye müdahil olmamaları durumunda Türk ordusunun kısa sürede Suriyelileri kendi topraklarına yerleştirecek potansiyele, güce ve inanca sahip olduğunu ifade eden Bakan Çelik, "Yanı başımızda devam eden bir savaş var. Onlar yeryüzüne ayak basıp oradaki olumsuz unsurları ortadan kaldırmak değil, havadan rastgele bombalayarak oralara huzur getireceklerini zannediyorlar. Amaçları da oralara huzur getirmek değil, huzursuzluğu artırmaktır. Havadan bomba attığınız zaman kimi öldürüyorsunuz kimi katlediyorsunuz? Farkındalar mı evet farkındalar ama işlerine öyle geliyor. Biz Suriye'ye mazlumların elinden tutmak, zalimleri uzaklaştırmak için girdik. Yerlerinden göç eden insanları evlerine döndürmek için oraya girdik. Bundan dolayı bu millet diğer milletlerle mukayese edilecek bir millet değildir. 15 Temmuz'da da bunu gösterdi bu millet. Vatanı için tehlikeye düştüğü zaman ne fedakarlıklar yapacağını gösterdi. Çanakkale'de de doğusundan batısına tüm vatandaşlarımız her şeyini bırakarak cepheye koşmuş ve şehit olmuştur. İşte bu özelliklere haiz olan milletin hizmetkarı olmaktan daha büyük bir şeref yoktur."dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142