Başbakan Yıldırım'dan kart açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan kart açıklaması
banner206

Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı ardından açıklama yaptı. Yıldırım, kredilerde taksit sınırının yükseltildiğini belirtti.

Başbakan Yıldırım, genel kredi sınırının 9 aydan 12 aya çıkarıldığını ifade etti. Böylece, kredi kartlarındaki taksit sınırı da yükselmiş oldu. Mevcut borçlar için de yapılandırma kararını açıklayan Yıldırım, şöyle konuştu:

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR

"Borç bakiyelerine yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Baştan yapmışsınız taksitleri sonra ödeme zorluğu içine girdiniz. Değiştirebiliyorsunuz, yeniden yapılandırma yapıyorsunuz. Bir defaya mahsus olmak üzere 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ihtiyaç kredileriyle ilgili bir düzenleme. Tüketici kredilerindeki vade 36 aydan 48 aya çıkarıldı.'' dedi.

'GIDA ALIMINDA TAKSİT YOK'

Öte yandan Yıldırım, son günlerde gündeme gelen 'Market alışverişlerinde kredi kartına taksit yapılıp yapılmayacağı' konusuna da açıklık getirdi. Yıldırım, kredi kartına gıda alımında taksit olmadığını belirtti.

KREDİ KARTI LİMİTİ YÜKSELTİLDİ

Yıldırım ayrıca kredi kartı limitinde de artışa gidildiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

''Kredi kartı gelirinin 4 katıyla sınırlı. Diyelim 100 lira geliriniz varsa 4 bin lira. Burada değişikliğe gidildi. En az kredi kullanma limiti 5 bin 200 liraya çıkmış oldu asgari ücretin bin 300 lira olmasından dolayı.''
Haber7.com 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142