Başkanlardan mesaj…

.

Başkanlardan mesaj…
banner206
Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye İlçe başkanı Mehmet Moğal, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle mesaj yayınladılar.

Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy mesajında şunları kaydetti,” Bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir.”

 

Canpolat’ın mesajı…

Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat da, “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir farkındalık günüdür. Her insanın başına gelebilecek olan bu durum karşısında, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, onların yaşamlarının kolaylaşmasına yardım etmek hepimiz için toplumsal bir görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor, aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı bir yaşam temennimle kendilerini en derin duygularla sevgi ve selamlarımı iletiyorum” dedi.

 

Moğal’ın mesajı…

Ak Parti Eyyübiye İlçe başkanı Mehmet Moğal ise, 3 Aralık’ın Dünya Engelliler Günü olarak kutlanması elbette ki çok önemli, ancak engelli vatandaşlarımızı sadece yılda bir gün hatırlamak ve sonrasında unutmak doğru bir yaklaşım değildir. Engelli vatandaşlarımız için, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kamu otoritelerince alınacak önlemlerin, tedbirlerin ve yapılacak organizasyonların, sivil toplum örgütlerini de içine alacak biçimde daha da yaygınlaştırılmasını ve somut adımların atılması gerekmektedir.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142