Beştepe'de tarihi zirve

Beştepe'de tarihi zirve
 CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabul etti.
'DARBE GİRİŞİMİ VE SONRASINA İLİŞKİN GENEL BAŞKANLARIN GÖRÜŞLERİ ALINDI'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Görüşme yaklaşık 2 saat 40 dakika sürdü. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, görüşme sonrası açıklama yaptı.
İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın daveti üzerine gerçekleştirilen toplantıda 15 Temmuz darbe girişiminin ele alındığını ve bundan sonraki sürece ilişkin konularda görüş teatisinde bulunulduğunı açıkladı.
Kalın tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünden yana açık ve net bir duruş sergilemelerinden dolayı parti liderlerine teşekkür ettiği belirtilerek, "Bu birlik ve beraberlik ruhunun her türlü sorunun üstesinden gelmek için en önemli güç kaynağımız olduğunu vurguladığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: 'Siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak meydanlara dökülen milletimizin ve verilen talimatları yerine getiren güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullahçı terör örgütü (FETÖ), PKK ve diğer güvenlik tehditlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar hakkında da liderleri bilgilendirmiştir" dedi.
'GENEL BAŞKANLARIN GÖRÜŞLERİ DİNLENDİ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, genel başkanların darbe girişimi ve bundan sonra alınması gereken tedbirlere ilişkin görüşlerini dinlediği ifade edilen açıklamada, 'Görüşmede, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkeleri etrafında kenetlenen milletimizin özgürlük, güvenlik ve refahı için atılacak adımlar, OHAL uygulaması, güvenlik tedbirleri, Anayasa çalışmaları ve ekonomi politikaları değerlendirilmiştir. Devleti ele geçirmeye ve yıkmaya çalışan FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele edileceği belirtilmiş ve 15 Temmuz darbe girişimine benzer bir hadisenin tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasının zarureti üzerinde durulmuştur' denildi
'OHAL SÜRECİ TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLECEK'
15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasının ve OHAL sürecinin titizlikle yürütüleceği ifade edilen ve bu konuda bütün siyasi partilerin iş birliği yapmasının önemi vurgulanan açıklamada, ortak sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmek için siyasi diyalog mekanizmalarının etkin bir şekilde kullanılması hususunda görüş birliğine varıldığı kaydedildi.
Açıklamada son olarak, 'Türkiye’nin bu süreçten güçlenerek çıkacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne teşriflerinden ve demokrasiye sahip çıkma konusundaki hassasiyetlerinden dolayı Genel Başkanlara teşekkürlerini sunmuştur' ifadeleri yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142