Birecik sahil projesinin üçüncü etabı başlıyor

Birecik sahil projesinin üçüncü etabı başlıyor

Tarihi ve doğal güzelliklerini Fırat Nehri ile taçlandıran Şanlıurfa’nın Birecek ilçesinde, sahil projesinin üçüncü etabı başlıyor.

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı’nın belediye başkanlığında ikinci dönemi kazanmasında etkin rol oynayan Sahil Projesi’nde üçüncü etap çalışmaları için yeni bir proje hazırlandı.

Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, projelerini planlarken 3-5 yıl sonrasını değil 20-30 yıl sonrasında doğabilecek ihtiyaçları göz önünde bulundurduklarını belirterek, “Sahil projesi benim hayallerimden biriydi. Bu projemi açıklarken benim hayal gördüğümü, hatta yalan söylediğimi iddia edenler bile oldu” dedi.

Pınarbaşı, her şeye rağmen kendilerine güvenerek yola çıktıklarını ve projenin ilk etabını 2011 yılında başlattıklarını belirterek, ”Fırat'ın incisi Birecik'e yakışır projelerden biri olan Sahil Projesi ile vatandaşlarımıza görsel şölen sunmanın yanı sıra bir yaşam alanı da oluşturduk. Halkımızın aileleri, eş ve dostlarıyla hoşça vakit geçirdikleri, çocuklarımızın güven ortamında özgürce koşup oynayabildikleri bu proje ile halkımıza iş, aş imkanı sağladık. Projemiz öylesine beğenildi ki ikinci etabı da tamamladık. Şimdi sıra üçüncü etaba geldi” şeklinde konuştu.

Fırat Nehri’nin Birecik’teki kıyısına adeta hayat veren bu projenin ikinci etabını Halfeti yolu üzerinde gerçekleştirdiklerini anımsatan Pınarbaşı, “Bu çalışmalarımızda Bakanımız Faruk Çelik’in büyük desteği oldu. Kültür Bakanlığımızdan da karşılıksız hibe aldık. Bu destekler sayesinde şükürler olsun ki, halkımızın karşısına mega projelerle çıkabiliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Pınarbaşı, parklar, restoranlar, çay bahçeleri, oyun grupları, halka açık piknik alanları gibi tesislerin yer aldığı projenin üçüncü etabında neler olacağının bilgisini vererek,“ Bildiğiniz gibi sahil projemiz sadece ilçe halkımız için değil 63 kilometre mesafemizdeki Gaziantep ile il merkezimiz Şanlıurfa ve çevresinin de cazibe merkezi oldu. Güney Doğu’nun en prestijli projesine imza atmanın gururunu bu hizmetimizle yaşadık. Bu yoğun ilgi nedeniyle baktık ki oluşturduğumuz yaşam alanları yeterli gelmiyor. Bu nedenle üçüncü etabın projesini hazırlattık. Aqua Parkımız ve lunaparkımız olacak. Doğal güzelliği taş yığınına çevirmeden, ahşap ağırlıklı mekanlar oluşturacağımız bu projemiz sayesinde artık yer sıkıntısından hiç kimse yakınmayacak. Halkımız, aile, eş, dost ve misafirlerini rahatça ağırlayabilecek” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142