Büyükşehir’den önemli atak

Müteahhidin çalışmaları durdurmasının ardından vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması için Karakoyun Köprülü Kavşak projesini Başkan Beyazgül'ün talimatlarıyla devralan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, alanda çalışmalarını hızlandırdı. 

Şanlıurfa trafiğini geniş ölçüde rahatlatacak olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karakoyun Köprülü Kavşağı'nda çalışmalar Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatıyla hızlandı. Daha evvel müteahhit firmada bulunan köprülü kavşak yapımında müteahhidin çekilmesi ile beraber projeyi devralan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ek yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Köprülü kavşakta incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül, tüm ekiplerin birlikte çalışarak kavşağı en kısa sürede bitireceklerini belirtti.

BAŞKAN BEYAZGÜL: KAVŞAK İÇİN EK YOLLAR YAKIN ZAMANDA HİZMETE SUNULACAK

Projenin bir an önce bitirilmesi gerekliliğine vurgu yapan Başkan Beyazgül "Karakoyun Köprülü Kavşağı ile ilgili bir yıl önce buranın müteahhidi zarar ettiğini düşünerek tasfiye kuruluna başvurmuştu. Uzun süre tasfiye kurulunda konu bekledi. Tasfiye kurulundan döndükten sonra müteahhitle görüşmeler yapılarak devam edip etmeyeceği soruldu. Müteahhit zarar ettiğini, Büyükşehir Belediyesi tarafından tasfiye edilmesini söyledi. Biz tasfiye etmeyeceğimizi ancak devam etmesi gerektiğini ifade ettik. Müteahhit devam etmeyince biz protokol imzalayarak işin bundan sonrasını Büyükşehir olarak bizim üstlendiğimizi ifade ettik. Tüm bunları protokolle kayıt altına aldık" dedi.

Köprülü kavşak yapımının bayram öncesi tamamlanacağını da sözlerine ekleyen Başkan Beyazgül, "Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından bitirilecek. İnşallah bayramdan önce Şanlıurfalı vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Bir yandan Fen İşleri Daire Başkanlığımız bütün iş makineleri ile çalışırken, bir taraftan da ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz çalışmaktadır. Hummalı bir çalışma sonrası burayı Urfa'mızın hizmetine açacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suleyman karatas
Suleyman karatas - 2 yıl Önce

Bak demek ki isteyince oluyormus. Peki neden bu kadar zaman beklediniz. 18 gun once sizinbu kavsak yolu bitmedigi icin kaza yaptim 18 gundur yasadigim magduriyet size ...

Urfa  63
Urfa 63 - 2 yıl Önce

Bir gun dogrulari gercekleri yazin bir gun olsun urfayi yazin..bir gun bu rambusu yazin yolun ortasindaki elektirk direkleri yazin bu kadar parayi harcadiniz hani metrobusunuz bunu yazin ..

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Yahu Allah aşkına ne hizmeti hesap vermelisiniz.vebali boynunuza.valla hoş bundan sonra ben de İhalelere girecem.önüne gelen nasıl olda alabiliyor.

Ömer asaf
Ömer asaf - 2 yıl Önce

Demiyorsunuz cumhurbaşkanı gelcek diye başladık aylardır o kadar kaza sirumlusu kim acaba neden bitmedi hesap varin

SIRADAKİ HABER

banner278

banner277