Camiler Ramazan’a hazır

.

Karaköprü Belediyesi 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik çalışmalarını tamamlayarak ibadethaneleri Ramazan'a hazır hale getirdi.

Karaköprü Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan’da vatandaşların ibadetlerini temiz bir ortamda yapabilmesi için ibadethane temizleme çalışması yaptı. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ibadethane temizleme aracı ile ilçedeki camilerde halı yıkama çalışması yaparken, camilerin güzel kokması için gül suyu sıktı.

İlçedeki Mustafa Direkli Camii İmamı Ahmet Gökkaya yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade ederek, rahmet ayı Ramazan öncesi camilerin temizlenmesiyle vatandaşların daha temiz ortamda ibadet etmesinin sağlandığını söyledi. İmam Gökkaya, "Ramazanda camilerin doluluk oranı artıyor. Vatandaşlarımızın bu mübarek ayda temiz ortamda ibadet etmesi için Karaköprü Belediyesi temizleme aracıyla camimizi temizliyor. Cemaatimiz adına Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli'ye ve cami temizleme ekibimize teşekkür ederim" diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından merkez ve kırsal mahallelerdeki camilerde yaptığı temizlik çalışmaları vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142