Çelik'ten Meclis'e turplu gönderme

Çelik'ten Meclis'e turplu gönderme
banner206

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'ni gezen Ak Parti Şanlıurfa milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Faruk Çelik, Meclis'teki kavgaya turplu gönderme yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'ni gezen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bir esnafta sopa uzunluğundaki turpu görünce, "Bunu Meclis'te kavga edenlere mi göndereceksiniz" diye espri yaptı.

BEREKET DUASI ETTİLER

Saat 05.25'te beraberinde Vali Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte hale gelen Bakan Faruk Çelik, sabah namazını Hal Camii'nde kıldı. Bakan Çelik, namazın ardından hal esnafı ile birlikte bereket duasına katıldı.

 

"PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİ ARTMALI"

Daha sonra hal esnafını ziyaret eden Bakan Çelik, sorunlarını dinledi. Üretici 15 yıldır domates fiyatının değişmediğinden yakınırken, Bakan Çelik genel olarak çiftçinin fide, kredi gibi desteğe ihtiyaç duyduğunu belirtti. Pazar çeşitliliğinin artmasının şart olduğunu söyleyen Bakan Çelik, "Örtülü üretim arttıkça verim de artıyor" dedi.

 

"TURPU MECLİS'E Mİ GÖNDERECEKSİNİZ?"

Bakan Çelik bir tezgahta sopa gibi uzun turpu görünce esnafla sohbete girdi. Esnaf elindeki iri turpu Meclis'e göndereceğini söyleyince Bakan Çelik, "Bunu Meclis'te kavga edenlere mi göndereceksiniz? Ben giderken mi götüreyim. Bununla fazla tahribat olmaz" diye espri yaptı. Çiftçinin "Hem de yesinler" cevabı üzerine bakan Çelik, "Üretici de faydalansın" karşılığını verdi. Daha sonra beraberindekilerle kahvaltı yapan bakan Çelik, ardından Antalya Hali Tohum ve Fideciler Sergi Alanı açılışını gerçekleştirdi.

 

Ensonhaber.com

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142