CHP'li Yıldız'dan şok iddia!

.

CHP'li Yıldız'dan şok iddia!
banner206
 CHP Gençlik Kolları tarafından 81 ilde toplanan yardım malzemeleri Kobani’ye götürüldü. Kobani ziyareti ardından basın toplantısı düzenleyen CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç yıldız, Suruç’ta 32 kişinin ölümüne neden olan canlı bomba olayının MİT tarafından bilindiğini ileri sürdü.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin ölümüne neden olan canlı bomba eylemi ardından CHP tarafından 81 ilde düzenlenen kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri CHP Gençlik Kolları yöneticileri tarafından Kobani’ye ulaştırıldı. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın da aralarında bulunduğu 6 kişilik heyet cuma günü Mürşitpınar Sınır Kapısı’ndan geçerek Kobani Kanton Başkanı Enver Müslim ile bir araya geldi. 2 saatlik görüşmenin ardından CHP heyeti yanlarında götürdükleri 80 koli yardım malzemelerini Kobani'deki ihtiyaç sahiplerine dağıttı. CHP heyeti burada çocuklara oyuncak dağıtarak onlarla oyun oynadılar. CHP heyeti Kobani incelemesinin ardından Şanlıurfa’ya gelerek durum değerlendirmesinde bulundu. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Kobani'ye çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler götürdüklerini ifade ederek şunları söyledi:

"Kanton Başkanı Enver Müslim ile Kobani’ye girerek Kobani’de gerekli görüşmeleri yaptık. CHP Gençlik kollarının oraya götürdüğü malzemeler oyuncaklar kıyafetler Kobani’nin yeniden inşaat sürecinde inşaat malzemelerinin dışında oradaki insanların ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerdir. Suruç katliamından sonra Türkiye’deki atmosferi ve gelişmeleri değerlendirdik yaklaşık 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdik. Kobani bir mücadeledir. Özellikle gerici, barbar İŞID çetelerine karşı verilen hem siyasal bir mücadeleye de dönmüştür. Bölgedeki stratejik önemi de ayrı bir değer kazanmıştır."

 

"MİT'İN BİLGİSİ VARDI" İDDİASI

Suruç’taki 'Canlı bomba' eyleminin MİT tarafından bilindiğini ileri süren Yıldız, şöyle devam etti:

 

"Suruç’ta ne yazık ki 32 genç arkadaşın bir patlamada hayatını kaybetmesi ve göz göre göre MİT’in bilgisi olmasına rağmen, İstihbaratın olmamasını düşünmek bile istemiyoruz. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması sonucu ciddi bir zafiyet sonucu bu ülkenin 32 genç, aydın, ilerici, demokrat, devrimci genç arkadaş hayatını kaybetmiştir. Bu arkadaşlar hayatını kaybettikten sonra medyada arkadaşların ölümü ile ilgili işlenen süreçte bizi rahatsız etmiştir. Arkadaşlar orada siyasi ve politik bir risk ile Kobani’de sadece o kentin yeniden inşa sürecinde oradaki çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya gitmek için orada toplanmıştır."

 

Yıldız, hükümetin son zamanlarda başlattığı operasyonlarda binin üzerinde kişinin gözaltına alındığını kaydederken, Kobani incelemelerine ilişkin ayrıntılı raporlarını hafta içinde genel merkezde açıklayacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142