Çiftçi Suruç esnafıyla buluştu

.

Suruç'taki Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını denetleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, iftar programının ardından esnafla bir araya geldi. Başkan Çiftçi, Büyükşehir'in çalışmaları anlattıktan sonra talepleri dinledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede düzenlenen iftar yemeğinin ardından Başkan Nihat Çiftçi, Suruç İlçe Kaymakamı ve Suruç Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, AK Parti Suruç İlçe Başkanı Mehmet Yavuz, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M. Şefik Bakay, Belediye Meclis Üyeleri ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

Suruç ilçesinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Çiftçi, esnaf için ise çok önemli yatırımlar yapacaklarını belirterek: "Esnafımız için cephe güzelleştirme çalışması yapacağız. İhalesini yaptık. Bayramdan sonra çalışmalar başlayacak. Suyun Suruç'a gelmesiyle birlikte daha da gelişecek ve büyüyecek. Bu büyüme ilçe esnafına da yansıyacak. Esnafımızı buna göre yeniden dizayn edeceğiz. Bunun yanında Suruç içme suyunun tamamını yenileyeceğiz. Eski şebekeyi yenisiyle değiştireceğiz. Asfaltını yaptığımız yerleri yenilemiştik. Şimdi kalan yerleri de yenileyeceğiz. Suruç'ta sıcak asfalt kararı aldık. Mesire alanı yerini belirledik. İlçeye yakışır hizmetler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

İki yıldır Suruç'a çok büyük hizmetlerin Büyükşehir Belediye Başkjanı Nihat Çiftçi'nin yaptığına dikkat çeken Suruç İlçe Kaymakamı ve Suruç Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu: "Bugün Suruç adına çok verimli geçti. 2018 yılının sonuna doğru alt yapıyı Büyükşehir Belediyemiz tamamlayacak. Koordineli olarak çalışarak Suruç'un kamburunu atacağız" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin esnafa verdiği önemden dolayı memnuniyetini ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M. Şefik Bakay, esnafa yönelik yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Başkan Çiftçi esnafın taleplerini tek tek not aldı. Başkan Çiftçi toplantının ardından ilçeden ayrıldı.Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142