Demirkol, şehit ailelerini unutmuyor

.

Demirkol, şehit ailelerini unutmuyor
banner206

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 15 Temmuz’un Şanlıurfalı şehidi İbrahim Halil Yıldırım’ın ailesini ziyaret etti.

Başkan Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz ile birlikte 15 Temmuz askeri kalkışma girişiminde İstanbul’da şehit düşen İbrahim Halil Yıldırım’ın, Akabe Mahallesinde oturan amcası Mehmet Yıldırım’ı ziyaret etti. Şehit amcası Yıldırım’ın Ramazan’ını mübarek eden Başkan Demirkol, şehit ailelerinin her zaman hizmetinde olduklarını söyledi.

Şehit ailesiyle bir süre sohbet eden Başkan Demirkol, şehit yakınlarına sahip çıkmayı kendilerine bir borç bildiklerini belirterek, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Şehit ve şehitlerimizin aileleri bizim her zaman için taktir ettiğimiz ve hizmetlerinde olduğumuz bir kesimdir. Şehitlerimize karşı vefa göstermemiz bizim namus borcumuzdur. Şehitlerimizle ilgili onların ailelerine ziyaretlerde bulunuyoruz. Ziyaretlerimizde şunu ifade ediyoruz; bir evladınızı şehit verdiniz ama milyonlarca evladınız oldu. Bu vatan için kanını dökmüş, canını vermiş şehitlerimize ve en son 15 Temmuz şehitlerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimiz bizim için çok kıymetli ve onların aileleri bizim emanetimizdir.”

Şehit aileleri ve gazilerle birlikte Çanakkale’ye gezi düzenlediklerini de hatırlatan Başkan Demirkol, “22 Mayıs’ta şehit ailelerimizi Çanakkale’de ecdadımızın yaşamış olduğu savaşı yerinde göstermek için Çanakkale’de misafir ettik. Yine şehit ailelerimizin çocuklarına ayrı eğitim verdiriyoruz. Şehit Aileleri Dernek Başkanı Sayın Mehmet Yavuz ile birlikte işbirliğiyle içindeyiz” diye konuştu.

Şehit amcası Mehmet Yıldırım ise yapılan ziyaretten dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiklerini söyledi.

Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz da, Başkan Fevzi Demirkol’un yılda bir kez değil, 365 gün şehit ailelerini hatırlayarak, onların yanında olduğunu kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lidar
Lidar - 3 yıl Önce

Sayın başkanım imza tskler iletiyoruz.yildirim ailesi Bozova Dikili

yıldırım beski
yıldırım beski - 3 yıl Önce

urfa Sayın başkanım imza tskler iletiyoruz.yildirim ailesi Bozova Dikili

izol
izol - 3 yıl Önce

Allah rahmet eylesin.yıldırm ailesi lidar köyüne

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142