Diyanet kararını verdi

.

Diyanet kararını verdi
banner206

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun "Kutlu Doğum Haftası' tartışmalarıyla ilgili kararını açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kutlu Doğum'un 14-20 Nisan'da icra edilmeye devam edileceğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Kutlu Doğum Haftası", "Hicri Takvim Birliği", "İmsak ve Yatsı Vakitlerinin Tespiti" ile "Ramazanda Yayınlanan Dini İçerikli Programlar"ın ele alındığı "Din İşleri Yüksek Kurulu Genişletilmiş İstişare Heyeti"nin kararlarını açıkladı.

 

"MEVLİD KANDİLİNİN ALTERNATİFİ DEĞİLDİR"

Görmez, kamuoyunda tartışılan 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliklerine ilişkin olarak şunları söyledi:

"Kutlu Doğum Haftası'nın FETÖ ile irtibatlanması aziz milletimizi derinden yaralamıştır. Bu iddia tarihi gerçeklere de aykırıdır. İdrak edilen Mevlit Kandili'nin bir alternatifi değildir."

 

'KUTLU DOĞUM HAFTASI' ETKİNLİĞİNİN TARİHİ DEĞİŞMEDİ'

Etkinlikler ilgili yönetmelik hükümlerine göre ve Diyanet'in gözetim ve denetiminde yürütülmelidir. Peygamberimizin ve onun doğumunun bir tartışma konusu yapılması kabul edilemez. Mevlit Kandili programları zenginleştirilerek sürdürülmeli Kutlu Doğum Haftası ise bir siret haftasına dönüştürülerek bundan sonra da 14-20 Nisan'da icrasına devam edilmelidir."

Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142