Ekinci'den 15 Temmuz mesajı...

Ekinci'den 15 Temmuz mesajı...
banner206

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ekinci, mesajında, "15 Temmuz İhanet Kalkışmasının yıl dönümünde 15 Temmuz'u iyi algılamak gerekir" diyerek, şu ifadelere yer verdi;
 15 Temmuz bir ihanetin adıdır. Milletimizin ve Devletimizin direk hedef alındığı 15 Temmuz ihanet Kalkışmasının, unutulmaması ve unutturulmaması gerekir.  Meclisimiz bombalanmış Cumhurbaşkanımızın canına kast edilmiştir. Ekonomimiz çok ağır darbe almıştır. Yüzlerce masum insanın kanı dökülmüştür. Ocaklara kor ateş düşmüştür.
 Daha sayamadığımız, sayısızca hadise ve olay 15 Temmuzda cereyan etmiştir. Tabi Bütün bunlar yaşanırken üzülmeliyimki bazı siyasilerin kontrollü darbe çıkışı ve 15 Temmuz'u basitleştirme veya yok sayma çabalarınıda görmekteyiz. 
E muhtura, Gezi belası, 17,24 Aralık olayı ve benzeri bir çok Kalkışmanın 15 Temmuz'un zemininin oluşumunda rol aldığını görmekteyiz. 
Aslında Hedef belli ve ihanet nettir. Coğrafi konum olarak çok zor bir bölgede yaşadığımızın bilincindeyiz. Stratejik konum itibari ile daima dış güçlerin hedefinde olan Ülkemiz bu güne kadar sayısızca ihanet ve kalkışmalarla karşılaşmıştır. 
Başbakan ve Bakanların İdam edildiği, faili meçhul siyasi cinayetler ve benzeri bir çok olayın yaşandığı Ülkemizde Dost ve Düşmanı iyi ayırt etmemiz gerektiğini iyi benimsemeliyiz. 
15 Temmuz bu bağlamda iyi algılanması gerekir. Dış tehditlerden ziyade İç tehtidin daha tehlikeli olduğunu iyi kavramak gerekir. İhanet içeride oldukça Ülkemize yönelik tehditlerin daima var olacağını unutmamak gerekir. 
Bu vesile ile 15 Temmuz'un yıl dönümde şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimiz ve kadirşinas milletimize  şükranlarımızı sunuyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277